Miss Flora 1959 Elly Zoons was ooit de eerste Miss Flora. Op de vraag van de redactie wat zij zich nog herinnerde van deze gebeurtenis tekende zij het volgende leuke verhaaltje op. Na de muzikale rondgang van 'Apollo' door Den Oever, verklaarde de heer Van Sabben, voor zitter van de Flora, met een geestige toespraak het Florafeest 1959 officieel voor geopend. De opening vond plaats in de bloementent in de Laan Bloys van Treslong. Naast de ingestuurde Floraplanten en een stand van Bloemenmagazijn Houwing, trok de stand van hoofdvertegenwoordiger Jan Do ves, toentertijd beter bekend als de 'fietsende Wieringer', veel bekijks. De heer Doves had vele zwerftochten gemaakt en daarbij veel ervaring opgedaan. Onder andere zijn reis naar Schot land stelde hoge eisen aan zijn kampeeruitrus ting. Het leek het Florabestuur een originele ge dachte, om tijdens de Floradagen een schoon heidswedstrijd te organiseren. De eerste Miss Flora verkiezing 1959. De gebeurtenis speelde zich af in de visafslag. Er kwamen veel mensen op af. Het was iets aparts. Ruim 1200 mensen, waaronder de toenmalige burgemeester Schel- linger, woonden dit evenement in de visafslag bij. De versierde schepen in de haven vormden een aardige attentie van de vissers die eerder al hadden meegedaan met een vlootschouw in Zeeland. Van rechts naar links Miss Flora Elly Zoons, de tweede en derde prijs winnaressen Janny Kuut en Alle Leutscher. Een extra prijs voor het origi neelste idee kreeg mevrouw P. Kok-de Vries. Accordeonvereniging Avanti, onder leiding van de heer J. van Glabbeek, liet zich die avond gelden. De heer van Glabbeek was ook zeer be trokken bij de organisatie van het evenement. Er waren twaalf dames die meedongen voor de titel van Miss Flora. Met instemming van het publiek werd Elly Zoons met 106 punten de eer ste Miss Flora, op de voet gevolgd door Janny Kuut met 104 punten en Alie Leutscher met 99 punten. Het meest originele idee kwam van mevrouw Pietje Kok- de Vries. Zij had haar jurk afgezet met bloemen en droeg een lint met het opschrift 'Leve Flora', wat veel succes opleverde. Met enige toepasselijke woorden van de voor zitter van de Flora, werd Miss Flora 1959 de sjerp omgehangen en ontving ze de Dirk Minnes- wis selbeker, een vaantje en een paar nylonkousen. Ook voor nummer twee en drie was er een vaan tje en nylonkousen. De Haan Tours bood de drie dames een reisje naar Amsterdam aan om daar de revue van Snip en Snap bij te wonen. Ook een bon voor een bezoek aan de kapper behoorde tot de prijzen. In 1960 was er een vervolg van de Miss Flo raverkiezing. De uitslag was toen: Marja Kuiper eerste, Tiny Nicolai tweede en Elly Zoons derde. Nog steeds heb ik vreugdevolle herinneringen aan deze leuke evenementen. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 275 jaargang nr. 3 - 2015

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 5