■i 27e jaargang nummer 3 2015 Van de bestuurstafel Het is al weer een tijdje geleden dat kennissen van ons uit Zetten (bij Nijmegen) op bezoek kwamen. Evert, als pas gepensioneerd in strumentmaker bij de Wageningse universiteit, en zijn vrouw Mia. Zij hadden ons dit voorjaar een rondleiding in hun geboortestreek gege ven en daarom wilden wij hetzelfde terug doen op Wieringen. Zo gin gen we op een zondagmiddag vanaf Den Oever naar Oosterland en lieten zien in welk huis de Duitse kroonprins van 1918 tot 1923 in bal lingschap verbleef. Verder via de Akkerweg en de mooie Michaëlskerk naar de kleiput van Vatrop. Een grote verscheidenheid aan vogels en een prachtig uitzicht over het Wad. Daarna via de Stroeërweg langs museumboerderij Jan Lont en de diverse mooie karakteristieke op trekjes naar Noordburen. Een rondje door Hippo met als middelpunt ook weer zo'n prachtige kerk, naar de Quarantaine en hier ook uit gelegd waaraan die naam te danken was, namelijk bedoeld voor het scheepsvolk dat hier aan land kwam. Daarna naar Westerland, waar de prachtige villa 'Waterkeer' een stille getuige is van de gigantische klus van de Zuiderzeewerken, die er voor zorgde dat Wieringen geen eiland meer is. Met een mooi uitzicht op het Amstelmeer, waarbij je ook moet opmerken, dat de hoogteverschillen op Wieringen ook ka rakteristiek zijn. Met de Nicolaaskerk op een afstandje duiken we de Waterweg in, waar vroeger de eendenbedrijven waren, die voor de eieren zorgden die voor de beschuitindustrie gebruikt werden. Som mige houten schuren vertellen daar nog over het verleden. Een be zoekje aan de haven van de Haukes, waar vroeger de postboot aan kwam die voor de verbinding met het vaste land zorgde, stond na tuurlijk ook op het programma. Op weg naar de Hoelm met veel le vendige dieren in de sloten en op het land is het Wieringer landschap een pracht. Via Wester- en Oosterklief ging het door de kogen naar Polder Waard Nieuwiand waar we vertelden dat er ooit mensen wa ren die op de onzalige gedachte kwamen om dit gebied onder water te zetten. Gelukkig is dat niet doorgegaan. Daarna nog een rondje Den Oever en natuurlijk over de haven gereden. De vloot lag voor een groot deel binnen en ook dat gaf een prachtig beeld hoe belang rijk deze bedrijfstak is voor Wieringen. Bij de Oostkade aan de andere kant van de haven vertelden we veel over de geschiedenis van Wie ringen en hoe het is om hier te leven, te wonen en te werken. Evert en Mia waren verrast en begrepen inmiddels ook wel hoe het komt, dat Cocky en ik ons hier thuis voelen en we veel verhalen vertellen, als we elkaar door het jaar heen ontmoeten tijdens de klas sieke motorwedstrijden. Het blijft voor ons dan ook'Wieringen ons groene eiland, parel van de Zuiderzee'en laten dat graag aan andere mensen met gepaste trots zien. Foto op de omsleep Dorpsomroeper Albert Vroone doet zijn zegje op 11 mei 1945 ter gelegenheid van de bevrijdingsfeetsen. Bestuur: Gerard Numeijer (voorzitter) tel: (0227)511683 gerardnumeijer@historischwieringen.nl Wilma Keppel-Willeboordse (secretaris) tel: (0227)592610 secretaris@historischwieringen.nl Henk Beets tel: (0227)592062 penningmeester@historischwieringen.nl Siem Doorn Corrie Hagedoorn-Rasch Menno Smit Jan Wessels (ledenadministratie) Gea Wiegman-Baijs (webshop) T. 06 50441952 Loet van Zoonen Redactiecommissie: Corrie Hagedoorn-Rasch (voorzitter) tel: (0227)592463 Ina Schoenmaker-Wiegman (secretaris, eindredactie) Westerlanderweg 92 1778 KN Westerland tel: (0227)592015 redactie@historischwieringen.nl Bob Gorter (2e secretaris, eindredactie) tel: (0227)595428 opdehoogte@ziggo.nl Ton Bakker Tiny Hoogschagen-Metselaar Theo Klaver Piet Luijt Maartje Mulder-Bais Tiny van Teulingen-Molenaar Nel Vriezema-Omis Website: www.historischwieringen.nl Andries de Wit (beeldbank) ac.de.wit@historischwieringen.nl Web-beheer: Gea Klein klein@hetnet.nl Informatie: www.historischwieringen.nl Lidmaatschap: 17,50 per jaar Bankrelatie: Rabobank Kop van Noord-Holland IBAN: NL 44 RABO 0370 3319 74 Burghout Design Druk ISSN: 1386-906X Gerard Numeijer, voorzitter Historische Vereniging Wieringen "Op de Höögte" 27s jaargang nr 3 - 201 5

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 3