Schenkingen Van Cees Keppeldrie foto's: van de molen in Den Oever (zonder bebouwing), de Oosterlan- derschool en van het Wierpakhuis. Van Alie Buikema- Slikker: diverse bonkaarten uit 1948-1949, een rapport van S. Slikker en een oude nota van schilder Bruul. (schilderen van slaapkamer 50,-) Van Marian Hanegraaff- Kreijger: een notariële akte uit mei 1830. Van Ko Rakers: foto's onder andere van de Stevinsluizen, de Sluisweg, Sluismeester de Visserweg, van voetbalvereniging Wiron: het kampioenselftal van 1948 en een verhaal en karikatuur. Van obs De Dentele: een fotocollectie van 1969 tot heden, Wieringer leskisten, het Sinterklaas- pak, het boek van Sinterklaas en een oude grote leesplank: AAP-NOOT-MIES enz. Van Niek Kaan: twee ansichtkaarten uit onge veer 1915, Beltstraat en school het Hoekje met leerlingen. Uit de erfenis van de heer Hendrik van der Haven, waterbouwkundig hoofdingenieur, kregen wij een schilderij. De heer van der Haven had een voorliefde voor Friesland en Wieringen. U kunt verhalen van hem lezen in Op de Hoogte nr.3 en nr.4 uit 2009. Alle gevers hartelijk dank. Bod gevraagd op de volledige set (met omslag) van 12 reproducties naar aquarellen over de Zui derzeewerken (1932) van Heuff, Koning, Van Mastenbroek, Vreedenburgh en Wenning. Alle pla ten verkeren in onberispelijke staat! Ko Rakers, tel: 020-6003612, email: e.rakersl upcmail.nl Schilderij, geschilderd met Rembrandt olieverf d.d. sept/okt 1986 door Henk van der Haven, op eigen atelier wonende te Midlum, gemeente Harlingen in het Havenhüs. Het is geschilderd naar de natuur vanaf de Molger- weg te Den Oever, van een punt ongeveer midden tussen de Gesterweg en Oosterland. Het geeft de toren met kerk van Oosterland weer zoals het was voor de restauratie en aanbouw, voorts een deel van de bebouwing van Oosterland, het MUZ-Park en de aansluitende zeedijk, de Molgerdijk. Het is ge schilderd op 1 e klas geprepareerd linnen doek. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 27s jaargang nr. 3 - 2015

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 36