Reacties van lezers Aanvullingen en verbeteringen Op de Hoogte nr. 2, mei 2015 Ik wil de redactie graag complimenteren met weer een prachtige Op de Hoogte. Mijn artikel heeft een mooie lay-out. Ik ben er wel blij mee. De distributie liep als een speer, zodat een groot deel van Den Oever vandaag het blad al in de bus had. Jan Wessels Dirk Mulder Nzn van Smerp was blij met de fo to's en het artikel over de bevrijding. Hij vond dat zijn foto's heel mooi uitkwamen. Compli menten van hem voor ons blad. Complimenten weer met het laatste blad dat wij gisteren vonden in de bus. Naast de inhoud vinden wij ook de druk en de scherpte van foto's en tekst meer dan prima, ja uitstekend! Ik las met veel plezier het stuk van Gerard H over zijn nieuwe idee van dorpsfiguren. Ook wij heb ben de persoon Japie goed gekend.Chapeau! Wij konden helaas door omstandigheden niet bij de laatste LV zijn, helaas. Wel vind ik de foto 'speciaal' waar Gerard N zijn vinger op de LV te kenend uitsteekt een 'veeg teken' van zijn magi sche krachten.LEUK! Hartelijke groet, John Theetje natuurlijk..)John Awater Lenie Leen-Gielis uit 't Harde belde op over het artikel van Bob Gorter over de bevrijding 1945. Zij had het gedeelte waarin zij voor kwam, geschreven door Tiny Hoogschagen- Metselaar, weer met ontroering gelezen. Zij vond het goed dat nog eens benadrukt werd dat de bevrijding niet voor iedereen een feest was. Er zijn ook veel onschuldigen opgepakt en geïnterneerd. Op de Hoogte nr. 2, mei 2015 De foto op de voorpagina is gemaakt door mijn oom, C. Bais Pietzn. (jachtopzichter - foto graaf). In het midden staat met zwarte pet, Cees Rotgans Janzn., de vader van Jan Rotgans van de WR. 130. Op de foto van bladzijde 12, de ge armde dames, kloppen de namen niet helemaal v.l.n.r. Gerda Maaskant, Marie Kuit, Jopie Leen, Corrie Woort en Truus Kooij. Dus Jopie Leen en Truus Kooij zijn verwisseld. Ook de foto's van bladzijde 12 zijn door C. Bais Pietzn. gemaakt. Daarbij wil ik nu eens uitleggen, de verwarring met onze achternaam. De familie Bais van mijn voorouders is altijd met Bais geschreven en jam mer genoeg is mijn vader (Jan Baijs de timmer man uit de Elft) bij de Burgerlijke stand op Wie- ringen ingeschreven met Baijs, dus met een ij, terwijl mijn opa de geboorteakte getekend heeft met P. Bais. Met vriendelijke groet, Niesje Elza Baijs. P.S. Alle lof voor jullie blad Op de Hoogte. 1941-1942 Maartje Mulder- Bais ontving van Gert Jan Lont een aanvulling op het onderschrift van de foto op blz. 19 (Recreëren bij'Zeebad Quaran taine'). Op de foto staan de volgende personen: van links naar rechts Dina Poortvliet, Marie Lont, Marie Metselaar, Gerrie Klein, Dirk Veerdig, Tiny Hoogschagen ontving de volgende cor rectie van Gerrie Bruins- Nieuwbuurt. - De foto op blz. 13 - naam H. Hidden moet zijn Ploeger (uit de Heldersestraat). Historische Vereniging Wieringen "OpdeHöögte" 27s jaargang nr. 3 - 2015

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 35