M.U.Z.-park. Onze 'sluiproute'is goed zichtbaar. genoeg gemaakt tijdens de Februaristorm, die nog niet zolang geleden huisgehouden had in Nederland. Diezelfde storm had er voor gezorgd, dat het water over het dijkje achter het M.U.Z.- park was geslagen. De mensen die aan de oost kant van het M.U.Z.-park woonden hadden zelfs water in huis gehad. Al fietsende kwam Nico op het idee om de weg af te snijden en achter het M.U.Z.-park langs via de Bierdiek naar ome Kors en tante Geer te rijden. Het water dat gedurende de storm over het dijkje heen geslagen was, had ook de nodige slik meegevoerd. Dit was inmiddels bezonken en gedeeltelijk opgedroogd. Het zag eruit als aard appelpuree met een dun laagje krokante paneer er over. En juist over die schijnbaar opgedroog de vlakte, daar moesten wij overheen. De eerste meters verliepen nog redelijk, maar al snel be gonnen de banden door het bovenlaagje te zak ken. De spaken liepen helemaal vol met de on derliggende vettige slikdrek en op laatst leek het wel of we dichte wielen hadden. De hoeveelheid drek die tussen de jasbeschermers zat gesmeerd gaf zoveel weerstand, dat de vaart er helemaal uit raakte. De fiets was nauwelijks meer vooruit te branden en lopen was geen optie, want wat te bedenken hoe het dan met onze zondagse schoenen zou aflopen. Nico's spierkracht was uit eindelijk niet meer opgewassen tegen de vette substantie. We kwamen tot stil stand en vielen om, 'd'r was gien houen meer an'. De Dikke en de Dunne zouden ja de fiets gespoeld werd. |oers zjjn geweest op deze scène. De 'Sundusse'pakken waren opslag even als de schoenen, niet meer om aan te zien. Nico's, door moeders zelfgemaakte, 'drollenvan ger' leek meer op een waadpak. Terugkeren was geen optie, dus dan maar door lopen naar de Bierdijk. Onder aan de Bierdijk woonde de fami lie Hoep en Nico had bedacht om daar de fiets schoon te laten spuiten. Bij de familie Hoep had den ze toentertijd een zeehondje in de opvang, zij noemden hem Robbie. Robbie had een eigen gemetseld bassin, waarin hij zo af en toe wat kon poedelen, zwemmen was een te groot woord, daar was het te klein voor. De bak werd meestal gevuld met water van over de dijk, zout dus en stromend kraanwater was er toentertijd nog niet aanwezig in huize Hoep. Maar Hoep wist wel raad met de fiets, hij dom pelde hem helemaal onder in het zoutwaterbad van Robbie, totdat hij van de ergste drek verlost was. Schoon was anders, maar we konden weer rijden. Toch maar terug naar Den Oever, want zo konden we ons toch niet vertonen bij oom en tante en de neven op Stroe. Die zouden zich na tuurlijk helemaal slap gelachen hebben en dat was hun niet gegund. Dus terug, maar nu over Vatrop en langs de Gemeenelandsweg. Onder weg hadden we nog alle tijd om een openings zin te bedenken die we ongetwijfeld nodig had den bij terugkeer in de Voorstraat. Maar hoe goed Voor 't eerst aan 't fietsen op moeders nieuwe fiets. Het bassin van Robbie, waarin Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 278 jaargang nr. 3 - 2015

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 33