Sinterklaas in aantocht, 1980. Spannende tijd! John Koekoek met zoon Paultje. de dorpse wandeloptochten en niet te vergeten het jaarlijkse bezoek naar de lammetjes bij boer en boerin Frans en Gerina van Duin op Oosterland. Daar moch ten de kinderen ook nog eens op een echte koe zit ten! Een jaarlijks feest voor jong en oud! Schoolreisje naar boer Frans in Oosterland, 1991. Juf werd in het stro geduwd door boer Frans en de kin deren werden boos op de boer. Na het eerste jaar werd besloten een stichting in het leven te roepen om het vele werk verder te stroomlij nen en de rechtspositie van de leidsters te verbeteren. U moet bedenken dat er geen verzekeringen waren, dat de leiding geen salaris kreeg en de aansprake lijkheid niet was geregeld. Dat kon zo niet langer. Er werd een begin gemaakt met het oprichten van een stichting met echte statuten en een bestuur. Notaris Groenendijk werd bereid gevonden een en ander op papier te zetten. Na vijfjaar in de SSAW kantine van de sporthal ac tief te zijn geweest kwam er een mogelijkheid om te verhuizen naar een nieuw te bouwen Dorpsboerderij in de Kule. Hierin mocht de PSZ haar gezichtspunten inbrengen om een volwaardig onderdeel te worden van deze boerderij. Naast de PSZ waren de ouderen bond, biljartclub en koersbal-vereniging deelnemer van deze Dorpsboerderij. In de PSZ werd, op aanraden van Willy van Tol, in het lage kinderaanrecht een nieuw type mengkraan geplaatst om te voorkomen dat de kinderen te heet water konden tappen. Zo'n thermostaatkraan is nu anno 2015 heel gewoon maar was toen een noviteit! Na een kleine twintig jaar kwam er voor de PSZ een eind aan deze mooie boerderijplek, omdat de ge meente een nieuw dorpshuis ging oprichten in Den Oever, het Vikingschip. Het 25-jarig jubileum van de PSZ werd gevierd in het Vikingschip in het jaar 2000 met uiteraard als hoofdgast 'de oude huisarts' Willy van Tol. Ook relaties uit Nijmegen, waarThea haar car rière was begonnen, kwamen langs om deze mijlpaal te vieren. In 2012 kwam de brede school in beeld. De brede school van Den Oever werd in november 2014 feeste lijk geopend door alle toenmalige peuters en de kin deren van het kinderdagverblijf. Helaas moest Thea eind 2011 ongewild stoppen als PSZ leidster omdat haar fysieke gestel, na een misluk te rugoperatie, het fysiek zware PSZ werk niet meer kon uitvoeren. Wel heeft zij zich als oud-werknemer verder nuttig gemaakt in de PSZ-stichting, nu als werkgever om de andere leidsters bij te staan in de turbulente tijden. Nu, veertig jaar verder, heeft onze overheid beslo ten de subsidie aan de PSZ geheel te gaan schrap pen in verband met nieuwe inzichten. Die aan passingen maken het PSZ werk straks overbodig als de kinderdagopvang het zal overnemen.... Een nieuwe tijd breekt aan! Boerderij De Kule, 1983. Melk drinken in de kring, Gerina van Duin de helpende moeder. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 27e jaargang nr. 3 - 2015

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 31