Mijnheer Boon door Gerard Hille Ikwas, denkik, 12 jaartoen ikm'n eerste 3e-hands 80-bas accordeon kreeg. Al proberend aan de keukentafel kon ik gauw 'Aan het strand Stil en Verlaten'spelen. Ik had al jaren om een accorde on gezeurd, nu had ik er een en dus: om les! Waar kwam je terecht, natuurlijk, bij mijnheer Boon. Spannend! Maar je werd al gauw op je gemak gesteld, want mijnheer Boon was een alleraar digste man. Op zijn eigen rustige manier maakte hij je wegwijs op je instrument en leerde hij je muziek lezen. Een uur les, voor (geloof ik) ƒ1,50. Geweldig vond ik het en ik kon bijna niet wach ten tot de week weer om was. Ik herinner me die lessen als leerzaam en gezellig. Natuurlijk leerde je ook toonladders spelen, want je moest we ten 'wat je deed', maar daarnaast elke week een nieuwe solo, die je toen kon kopen in het muziek winkeltje van Hannie Rasch, aan de Hoofdstraat in Hippolytushoef. Ik zie me nog zitten, op de pianokruk, aan de piano dus, met mijnheer Boon op z'n stoel ernaast, zodat hij af en toe wat op de piano kon voorspelen, of meespelen. En met z n hand kon hij 'zo nodig'een ritme aangeven. Ook als dirigent heb ik mijnheer Boon meegemaakt. Uiteraard met accordeonclub Ardito en met het Wiron Symphonieorkest. Ardito was veel kleiner dan Avanti uit Den Oever, onder leiding van de heer Van Glabbeek, maar wij vonden onszelf na tuurlijk veel beter! (De aloude strijd tussen Hippo en N'oever). Ik geloof niet dat ik ooit een onverto gen woord van de dirigent heb gehoord, ook al ging de repetitie of een optreden niet altijd even goed. Dat tekent mijnheer Boon, altijd aardig en vriendelijk. Van de ULO-band weet ik niet zo vee! meer. Op bijgaande foto is te zien dat de band extra werd versterkt met oud-leerlingen. Er was ook een 'Sweet Sixteen' koortje bij. Herkent u er mensen van? Zelf zit ik in de middelste rij tussen (inmiddels m'n zwager) Meyer Tijsen, Simon Kuit, Dik Hovius en Rinus Beukema. En mijnheer Boon, zoals altijd keurig in 't pak, er naast. Mooie her inneringen aan een tijd, die al weer zo'n 65 jaar geleden is! Boven van links naar rechts: Frannie Schaddelee, Rina de Visser, Adrie van Kalsbeek, Nelie Halfweeg, Rietje Scheltus, Rita Slik, Tiny Nicolay. Midden: Meyert Tijsen, Simon Kuit, Gerard Hille, Dik Hovius, Rinus Beukema, Truida Wigbout, Hans Bosker, Riet Dekker, Annie Tijsen en Kees Klomp. Vooraan: Bea Sloothaak, Jenny van Krieken, Hilda Koorn, Wouda Hegeman, Nel v.d.Velde en Thieme Ensing. Historische Vereniging Wieringen "Op de Höögte" 275 jaargang nr, 3 - 2015

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 23