sil 8iS Het Concertgebouw Pianokwartet bestaande uit: Nobuyuki Shioda - viool, Klaas Boon - altviool, Saskia Boon - cello Verleden en heden Willem Boon was musicus in hart en nieren. Hoewel hij de pensioengerechtigde leeftijd had bereikt, bleef hij muziekles geven. Na 21 jaar in de Slingerweg liet hij in 1962, samen met Jan en Geerie Conijn, een dubbel woonhuis bouwen aan de Heldersestraat. Ook daar gaf hij nog les, al ging zijn gezondheid langzaam achteruit. Op de verjaardag van zijn dochter Greet, 29 mei 1964, ontstaat in plaats van een verjaardagsfeest droefenis als hij toch nog onverwachts over lijdt, 81 jaar oud. Bij zijn uitvaart herdachten zijn kinderen zijn leven met passende muziek van hun Pianokwartet en de Holbergsuite van Ed- vard Grieg. Evenals vaderen grootvader Willem, zijn Klaas en Saskia Boon beroepsmusicus geworden en le raar van studenten en particulieren. Bij zijn pen sionering in 1980 ontving Klaas de Ridderorde van Oranje-Nassau. Klaas is overleden in Ruurlo op 18 november 2002, hij is 87 jaar geworden. Tijdens zijn carrière zijn vele grammofoonplaten en cd's opgenomen, zodat liefhebbers van klas sieke muziek ook nu nog van zijn talent kunnen genieten. Kleindochter Saskia was, naast celliste, van 1991 tot 2013 dirigent van het Amstel- veens Symfonie Orkest. Wegens haar verdien sten voor dit orkest kreeg zij in 2011 een Ko ninklijke onderscheiding; evenals haar vader werd zij Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Saskia is tot op heden actief als cellodocent en coach van ensembles. Saskia ontvangt de Ridderorde van Oranje-Nassau van Burgemeester Jan van Zanen van Amstelveen Bronnen: Regionaal Archief Alkmaar; Archief Historische Vereniging Wieringen; Genealogie - Andries de Wit Wikipedia; Met dank voor hun medewerking aan me vrouw Greet Boon en mevrouw Saskia van Bergen-Boon. -20- -r=s 3) I Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 27s jaargang nr. 3 - 2015

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 22