Dochter Greet zocht een andere beroepsop leiding en kon door haar muzikale vooropleiding een verkorte opleiding voor kleuterleidster vol gen. Zij werd benoemd in Middenmeer, acht jaar later solliciteerde zij met succes naar de functie van hoofdleidster op de in 1963 aan deWilhelmi- nalaan gebouwde kleuterschool Roezemoes. In haar klas met de kleuters heeft juf Boon nog veel profijt van haar muziekstudie gehad. In totaal is zij 27 jaar lang hoofdleidster geweest. Haar ken nis van muziek kwam ook goed van pas toen in 1982 het koor De Wieringer Sanghers werd op gericht. Zij werd de eerste dirigent van het koor. In 1999 kreeg Greet een Koninklijke onderschei ding: Lid in de Orde van Oranje-Nassau, wegens haar verdiensten voor de SKAH, de Stichting Kul- turele Activiteiten Hippolytuskerk, waar zij zeer veel concerten voor heeft geregeld. Zoon Klaas Ook het leven van zoon Klaas staat in het te ken van de muziek. Als kleuter van vier jaar krijgt hij een aangepast viooltje waar hij dan al aardig mee overweg kan. Opgroeiende wordt hij een Klaas en Jet. goede vioolleerling van zijn vader. Daarnaast studeert hij klarinet en saxofoon, ook bij zijn va der. Door toeval komt hij terecht in de band van Bad Boekelo die dansmuziek maakt en daarvoor door het hele land trekt, voornamelijk door het oosten. Hij speelt daar klarinet en saxofoon. Om dat hij overdag vrij is besluit hij (als vrijetijdsbe steding) verder te studeren op de viool. Hij reist daarvoor naar Amsterdam waar hij privélessen neemt. Na zeven jaar bij Bad Boekelo begint op 12 juni 1941 voor Klaas zijn carrière in de klassie ke muziek, ook door toeval. Als hij op die dag in Amsterdam aankomt, komt hij een vriend tegen die hem aanspoort naar het Concertgebouw te gaan omdat het die dag auditiedag is. Door de oorlog zijn er veel plaatsen in het orkest vacant gekomen, doordat de Joden niet langer deel uit maakten van het orkest. Klaas doet auditie en wordt direct aangenomen bij de violen. Ook in het orkest blijft Klaas studeren. Hij heeft voorkeur gekregen voor de altviool en studeert nu op dit instrument. Hij doet opnieuw auditie en slaagt ook deze keer. Hij speelt dan altviool in de groep maar al gauw, in november 1945, wordt hij solo- altviolist in het Concertge bouworkest. Hij trouwt met Lies Wiedemeijer en op 25 sep tember 1946 wordt dochter Saskia geboren. In mei 1950 volgt zijn benoeming tot hoofdleraar aan het Amsterdams Conservatorium in het vak altviool. Hij gaat met het Concertgebouworkest op tournee over de hele wereld. Daarnaast geeft hij concerten als solist met pianobegeleiding, onder andere in zijn geboorteplaats Den Helder. Ook Saskia is muzikaal begaafd. Zij treedt in de voetsporen van haar vader met een studie aan het Conservatorium met cello als instrument. Al op 21-jarige leeftijd wordt zij aangenomen als celliste in het Concertgebouworkest. Vader en dochter zijn dan collega-musici in het beste or kest van het land. Er is ook verdriet als hun vrouw en moeder Lies in januari 1967 overlijdt op de leeftijd van 52 jaar. Klaas hertrouwde later met de pianiste Ina Overkamp met wie hij veel heeft opgetreden. Met violist Nobuyuki Shioda en later met cellist Fred Pot heeft Klaas het Concertgebouw Piano kwartet, respectievelijk Nederlands Pianokwar tet gevormd. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 275 jaargang nr. 3 - 2015

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 21