Y' V ft fl1 op zeker moment geen dirigent meer heeft door ouderdom van de heer Van Vrede, worden beide orkesten samengevoegd en krijgt de naam Wie- ringer Symphonie Orkest. Dirigent Boon heeft succes met het orkest, maar ook de orkestleden vergrijzen en een aantal van hen keert weer te rug naar Den Helder. Zonder aanwas van jonge leden brokkelt het orkest af. Nadat het 10 jaar heeft bestaan wordt het orkest begin jaren '50 opgeheven. Onderwijs op scholen Na de oorlog keerden veel evacués weer terug naar hun oude huis in Den Helder (als dat er nog stond). Muziekleraar Boon is op Wieringen ge bleven. In die jaren gaat hij ook accordeon spe len en les geven op dit instrument. In Den Oever had Johannes van Glabbeek een muziekschool. Hij was een stafmuzikant van de Marinierskapel en was eveneens afkomstig uit Den Helder. Van Glabbeek richtte in 1943 het accordeonorkest The Red Coats (later Avanti) op. Zijn leerlingen kregen ook les van zijn collega Boon. In 1951 richt Willem Boon ook in Hippolytushoef een accorde onensemble op, Ardito. Toen in 1954 de nieuw gebouwde ULO/VGLO school aan de Parklaan in gebruik werd genomen, kreeg de heer Boon van het schoolbestuur het verzoek daar muziekles te geven. Uit de leerlingen die een instrument be- Greetals kleuterleidster op school gefotografeerd in 1970. speelden stelde hij een orkestje samen, de ULO Band. De jeugd hield van gitaarspelen en leraar Boon gaat zich dan ook zelf op dit instrument bekwamen en daarin les geven. De Wieringer Sanghers met dirigent Greet Boon. Historische Vereniging Wieringen "OpdeHöögte" 275 jaargang nr. 3 - 2015

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 20