Leden van toneelvereniging Amicitia, aangevuld met violist Willem Boon, als zigeunergroep op het carnaval 1947. V.l.n.r. Jannie Blom-Blaauboer, Willem Boon, Jurre Blom, Jo Lont-ldema, Piet Hovius, Greet Boon. Zittend Rie Lont, Jannes Bosker, Nel Duinker, Rie Hovius Als musicus heeft de heer Boon belangstel ling voor de muziekverenigingen op Wieringen. Hij is veelzijdig en componeert en arrangeert muziek voor zijn eigen Concordia Band en ook voor andere orkesten, o.a. het mandoline orkest Oefening Kweekt Kunst. Als dirigent Kreijger van muziekkorps Harmonie een jaar naar Ame rika gaat om zijn dochter te bezoeken, is Willem Boon gedurende die tijd zijn plaatsvervanger. Dochter Greet is naar Amsterdam vertrokken om aan het Muzieklyceum te studeren, met als hoofdvak piano. Na vijftien maanden bij de fami lie Everts kunnen haar ouders een huis huren aan de Slingerweg. Niet lang daarna, op 13 augustus 1943, overlijdt moeder Boon, 60 jaar oud. Dan stopt Greet na driejaar met haar studie en komt bij haar vader wonen om voor hem het huis houden te verzorgen. Er ontstaan wel blijvende contacten met haar vroegere klasgenoten, o.a. de bekende zangeres Cora Canne Meijer. Nu een muzikale carrière voor Greet niet doorgaat, richt zij zich op een andere vorm van kunst en cultuur: het toneel. Zij wordt lid van toneelvereniging Amicitia en speelt 27 jaar lang vele hoofdrollen, waarvoor zij lovende recensies krijgt. In de jaren vijftig wordt de naam van de toneelvereniging gewijzigd in De Plankeniers. Wiron Symphonie Behalve de familie Boon waren veel Helderse gezinnen op Wieringen geëvacueerd. Om hen goed te huisvesten werd een nieuwe woonwijk gebouwd, de Helderse Buurt. Veel vluchtelingen bespeelden een muziekinstrument en deden dat goed genoeg om in een orkest te kunnen functioneren. In Den Oever bestond al een sym fonie orkest, De Oeversche Orkest Vereeniging, onder leiding van de heer Cor van Vrede. Hij was een ambtenaar van Rijkswaterstaat die met de Zuiderzeewerken van IJmuiden naar Den Oever was gekomen. Willem Boon ziet mogelijkheden en formeert in de oorlog in Hippolytushoef ook een orkest, Wiron Symphonie. In het begin is hij pianist en dirigent tegelijk, later speelt dochter Greet piano en kan haar vader zich op het diri geren concentreren. Bij speciale gelegenheden geven beide orkesten samen concerten onder leiding van dirigent Boon. Als het Oeverse orkest -17- Historische Vereniging Wieringen "Opde Hoogte" 275 jaargang nr. 3 - 2015

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 19