T. HOON. Zuidstraat 63 Speciaal adres voor het Beharen van Strijkstokken Ondergeteekende bericht dat hy eon lieuwe collectie Hand-en Mondharmonica's Mandoline's, Ocoarina'a, Chitera, Etui's «oor Viool en Mandoline heeft - i - ONTVANGEN. - -a INT* Tevens stemmen en repareeren vat van Muziekinstrumenten. Adverten tie in 't Vliegend Blaadje, 28- 7 0- 7 908. repareerde. In de winkel was ook een afdeling tabak en sigaren. Begin 1907 zette hij de winkel voort in een pand aan de Zuidstraat. Tijs over leed daar op 26 oktober 1929. Zijn vrouw Marga- retha zette met hulp van haar kinderen de winkel voort. Willem Tweede zoon Willem, geboren 29 september 1882, erfde de muzikaliteit van zijn voorouders. Als jongen leert Willem zichzelf spelen op de in strumenten die zijn vader in de zaak heeft; hobo, klarinet en viool. Hij kreeg pianoles van de heer Dirk Boon - contrabas, Willem Boon - piano en Lou Kaper (vriend van beiden) - viool te Kolhorn. Hof uit Hoorn. Zijn broers en zusters kregen ook muziekles; Gerrit piano en trompet, Dirk contra bas en slagwerk, Trijntje viool en Johanna piano. Muziekscholen waren er in die tijd nog niet, er werd les gegeven door amateurs. Als twaalfja rige jongen gaat Willem al naarTexel om daar sa men met vaderTijs muziek te maken, vader viool en Willem piano. Ze logeren dan bij goede vrien den, zeeman Klaas Duinker en zijn vrouw Hen- driktje Hoedemaker. Hun dochter Trijntje wordt de jeugdvriendin en latere echtgenote van Wil lem. Als hij van de lagere school komt wordt Wil lem leerling bij zijn vader in de zaak. Intussen maakt hij plannen voor de toekomst. Hij wil van de muziek zijn beroep maken. Hij wordt pianist bij het Helders Gemengd Koor en van af 1906 geeft hij onderwijs op piano en viool. In die tijd emigreerden veel mensen naar Ame rika, ook familie van het gezin Duinker. Zij stuur den brieven met enthousiaste verhalen over de goede toekomstmogelijkheden in de nieuwe wereld. Willem en zijn verloofde Trijntje Duinker laten zich overhalen en vertrekken omstreeks 1910 met de boot naar de Verenigde Staten. Na aankomst trouwt het paar in hun nieuwe woon plaats Paterson (New Jersey), beiden 27 jaar oud. Hun eerste kind, dochter Henrietta Margarhita (Jet) wordt daar op 31 oktober 1910 geboren. Op financieel gebied gaat het minder goed, hun emigratie wordt een teleurstelling. Willem is muzikant in bioscopen en speelt in orkestjes in hun woonplaats, maar kan daarmee niet genoeg verdienen om een gezin te onderhouden en na een viertal jaren valt de beslissing om terug te keren. Het paar verkoopt al hun bezittingen in Amerika, de opbrengst is precies genoeg om de terugreis naar Den Helder te betalen. Daar is voor hen een huis beschikbaar aan de Hoogstraat. Op 18 april 1915 wordt zoon Klaas Willem er gebo ren. Musicus Willem Boon wordt ingeschreven in het Register van Nederlandse Toonkunstenaars. Hij gaat viool- en pianoles geven aan particulie ren. Hij zorgt ook voor muziek op bruiloften en partijen. In februari 1918 maakt Cinema Palace in de Heldersche Courant bekend dat'de Heeren Boon en Nap, respectievelijk als pianist en violist, zijn aangesteld om de films in ons Theater muzi- Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 27ê jaargang nr. 3 - 2015

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 16