gewonnen om in het Dorp te gaan genieten van de kermis vermakelijkheden. Tijdens de wandeling om de kerk valt het oog van de vreemdeling op een onaanzienlijk herbergje, dat, blijkens het grote opge stelde houten bord, de grootse naam voert van'Het Wapen van Wieringen'. Het wapen van de gemeente wordt hier in kleur getoond en moet zijn: een schild met in de bovenste helft een letter W, aan weerszijden vastgehouden door een staan de leeuw. De onderste helft geeft twee zwemmende rot ganzen te zien. De figuren zijn van goud op een blauw veld. Het schild is gekroond met een helm en omgeven met het de vies 'W Godt Wet Onse Ghelvck'. De schilder die dit uithang bord versierde moet zijn studie over onze heraldiek nog eens over doen, want in plaats van de helm staat er een gewone zeemanshoed of zogenaamde zuidwester op het schild afge beeld. Dit geldt ook voor de tekst boven de ingang van het gebouwtje: 'Uw God weet ons geluk'. Maar goed, uithangbor den en opschriften behoren vaak tot de dingen die veel te denken geven. Achter aan het Kerkplein is het postkantoor, tevens telegraafkantoor, met de telefoonverbinding met Wieringerwaard. Niet ver van daar voert een breed voetpad naar het achterafstaande zeer eenvoudige kerkgebouw van de Doopsgezinde gemeente van Wieringen. Aan dezelfde achterweg komt men bij een ander huis dat bij nader inzien een school blijkt te zijn. Het is de bewaar school van Hippolytushoef, een gemeentelijke instelling, gesubsidieerd door de provin cie. Wat men op veel aanzien lijke dorpen elders nog niet tot stand heeft kunnen brengen heeft men op Wieringen wel voorelkaar gekregen. Waar nog bijzondere geldelijke steun wordt vereist om de kinderen van onvermogenden het genot van opvoeding en onderwijs aan de bewaarschool te geven, dragen ook de verschillende kerkbesturen en de meer ver mogende particulieren hun steentje bij. Voor de onderwij zeres, die aan het hoofd van deze inrichting staat, moet het een aangename werkkring zijn. Van harte is haar gegund dat nog aan een voorwaarde wordt voldaan en wel dat de ouders van de schoolgaande kinderen de nodige belangstelling to nen. Zonder dit kan deze gun stig gesubsidieerde school niet in een dergelijke bloeiende toe stand verkeren. Hippolytushoef heeft nog een derde kerkge bouw die door zijn bescheiden Het Kerkplein, oostzijde, met rechts het postkantoor en links de oude doopsgezinde pastorie die in 7 898 is afgebro ken om plaats te maken vooreen nieuwe pastorie. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 27* jaargang nr 3 - 2015

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 10