27e jaargang nummer 2 2015 Van de bestuurstafel Foto op de omslag: Canadese soldaten in Hippolytushoef op het De jaarvergadering van 26 maart jl. in zaal De Harmonie werd zeer druk bezocht. De grote opkomst was natuurlijk ook te danken aan Piet Kraan die, inmiddels voor de twintigste keer, na de pauze een mooie film met historische beelden vertoonde van Wieringen. De agendapunten werden vlot afgewerkt. Bij de bestuursverkiezing waren Andries de Wit en Bianca Doves- Kleijs, als secretaris, aftredend en niet herkiesbaar. Andries blijft wel de beeldbankverzorgen. Beiden werden bedankt voor hun inzet. Gelukkig worden de lege plaatsen weer ingevuld. Jan Wessels uit Den Oever gaat de ledenadministratie verzorgen. Hier was hij al een tijdje mee bezig. Wilma Keppel-Wille boordse uit Hippolytushoef neemt het secretariaat op zich. Toch fijn, dat er weer mensen zijn die zich voor de Historische Vereniging Wie- ringen willen inzetten. Doordat we op de drukkosten van onze Op de Hoogte, die nu bij Burghout wordt gedrukt, konden besparen is het mogelijk om de contributie niet te verhogen. Of dit voor volgend jaar ook nog zal gel den, is echter de vraag, maar dat zien we tegen die tijd wel weer.Toch zou ik vanaf deze plaats graag het verzoek willen doen, wanneer de contributienota van de vereniging door de brievenbus komt om het bedrag zo snel mogelijk aan ons over te maken. Zoals ik al in mijn vorige voorwoord schreef, dat er nog wat op het vuur stond te pruttelen, heb ik op de jaarvergadering de melding gedaan, dat we aan het eind van het jaar met een Wieringer woorden boek uitkomen. Er komen ook nog een aantal mooie verhalen in te staan (op z'n Wierings natuurlijk). Dit alles is samengesteld door Dirk Lont van Oosterklief. Aan het realiseren hiervan zijn natuurlijk flinke kosten verbonden, daardoor heeft de penningmeester weer de no dige pegulanten nodig. De film, die Piet Kraan na de pauze vertoonde, ging hoofdzakelijk over de Haukes en het 'Skrale end'. We zagen prachtige beelden van mensen in hun winkeltje. Zoals de familie Omis in hun Vivowinkel, Jan en Annie Stadig in hun Sparwinkel, en de ongelofelijke sortering van Piet Luijt uit de Poelweg, van heggenschaar tot koekenpan, van te levisie toestel tot fiets en eierdopje. Verder beelden van Siemen 'de kouwe bakker', de familie Broeshart en het buitenterrein van de heer Stigter, die zelfs een oude doucheslang nog zag als een geschenk. Al met al prachtige beelden en een mooie afsluiting van een prachtige avond. Als je dan ook na afloop, toen we met enkele bestuursleden zaten na te praten, de verhalen hoort van de ruim 80-jarige Jurrie Halfweeg, die als oud Wieringer vanuit Vlissingen was overgekomen, kon de avond helemaal niet meer stuk. Met vriendelijke groet, Gerard Numeijer, voorzitter Bestuur: Gerard Numeijer (voorzitter) tel: (0227)511683 gerardnumeijer@historischwieringen.nl Wilma Keppel-Willeboordse (secretaris) tel: (0227)592610 secretaris@historischwieringen.nl Henk Beets tel: (0227)592062 penningmeester@historischwieringen.nl Siem Doorn Corrie Hagedoorn-Rasch Menno Smit Jan Wessels (ledenadministratie) Gea Wiegman-Baijs (webshop) T. 06 50441952 Loet van Zoonen Redactiecommissie: Corrie Hagedoorn-Rasch (voorzitter) tel: (0227)592463 Ina Schoenmaker-Wiegman (secretaris, eindredactie) Westerlanderweg 92 1778 KNWesterland tel: (0227)592015 redactie@historischwieringen.nl Bob Gorter (2e secretaris, eindredactie) tel: (0227)595428 opdehoogte@ziggo.nl Ton Bakker Tiny Hoogschagen-Metselaar Theo Klaver Piet Luijt Maartje Mulder-Bais Tiny van Teulingen-Molenaar Nel Vriezema-Omis Website: www.historischwieringen.nl Andries de Wit (beeldbank) ac.de.wit@historischwieringen.nl Web-beheer: Gea Klein klein@hetnet.nl Informatie: www.historischwieringen.nl Lidmaatschap: 17,50 per jaar Bankrelatie: Rabobank Kop van Noord-Holland IBAN: NL 44 RABO 0370 3319 74 Burghout Design Druk ISSN: 1386-906X Hoekje, 1945. (foto beeldbank Historische Vereniging Wieringen) Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 27e jaargang nr. 2 - 2015

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 3