Historische Vereniging Wieringen Historie in het nu gepresenteerd door Gea Klein-Hamming Al een aantal jaren is de web site www.historischwieringen. nl in de lucht. De beeldbank met prachtige foto's, op diverse manieren geordend, zodat met een enkel woord of naam de juiste foto te voorschijn komt. Maar ook informatie over col lecties, slideshows en de inhoud van ons verenigingsblad is daar te vinden. Verder de webshop met alle boeken die de vereni ging nog op voorraad heeft, de openstellingsdatum van het archief en niet te vergeten de agenda.Velen weten inmiddels de weg naar de website en deze te waarderen, gezien het grote aantal bezoeken van over de gehele wereld. Sinds een jaar is de website aangepakt, er zijn nu naast de 'noodzakelijke' informatie als de jaarverslagen, samenstel ling van bestuur en commissies en dergelijke ook verhalen over Wieringen en haar bewoners te vinden. Andries de Wit is de drijvende kracht achter onder andere de beeldbank. Deze is in samenwerking met de Zijper vereniging, onder aanvoering van Gerard van Nes, tot stand gekomen. De overige bezighe den, als de lay-out en de invul ling van de site, heb ik op me genomen. Samen maken we er iets moois van en dat is te mer ken in de opgaande lijn qua be zoek. Naast de verhalen ook lin ken naar leuke en bijzondere filmpjes van weleer. Zo vindt u er de link naar de film van Jan Wolkers, die in 1973 een bezoek aan Wieringen brengt. Hij heeft voor de film een achttal Wierin- gers geïnterviewd. De film Als Wieringen blijft zoals het isis mede tot stand gekomen door Tom Pauka, de toenmalige chef documentatie van de VARA. Of de Kermiskroniek Wieringen 1966, maar ook films uit recen tere tijd, over de 86 jarige Cees Lont Vet, opgenomen in 2014. De historische vereniging gaat mee met de tijd en heeft daarom ook een Facebook pa gina waar de laatste nieuwtjes op staan, zodat een ieder op de hoogte kan blijven. Ook dit wordt door belangstellenden voor de geschiedenis van Wie ringen gewaardeerd. De film van Jan Wolkers bijvoorbeeld, is via de Facebook pagina van de vereniging ruim 1200 keer be keken. www.facebook.com/His- torische-Vereniging-Wieringen. Al met al zijn de website en de Facebook pagina mijns inziens een bezoekje waard. Wieringen, eiland in de Zuiderzee Opgericht 17 mei 1989 De Historische Vereniging Wieringen is opgericht op 17 mei 1989. De vereniging heeft tot doel het vastleggen en doorgeven van de lokale geschiedenis. Het doel van de Historische Vereniging Wieringen wordt nagestreefd door het verzamelen van foto's, documenten en andere bescheiden met historische waarde en het archiveren daarvan. Daarnaast het uitgeven van boeken, publicaties, het organiseren van activiteiten op historisch gebied, het openstellen van het archief en het verstrekken van informatie aan geïnteresseerden in de historie van Wieringen. Het archief is gevestigd in woon-zorgcomplex Parkzicht te Hippolytushoef. Wieringen is een uniek stukje Nederland De Historische Vereniging Wieringen probeert de historie van dit unieke stukje Nederiand, gelegen in de kop van Noord Holland en aan de Waddenzee, zo goed mogelijk vast te leggen. De vereniging kan putten uit een rijk verleden. Diverse boeken zijn er inmiddels uitgegeven en minimaal viermaal per jaar wordt het verenigingsblad Op de Hoogte uitgebracht Diverse commissies, bestaande uit enthousiaste en actieve mensen, hebben de taak op zich genomen om de geschiedenis in woord en beeld vastte leggen. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 27e jaargang nr. 2 - 2015

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 34