Druk bezochte jaarvergadering van de Historische Vereniging Wieringen doorMenno Smit Een druk bezochte jaarver gadering is meestal een teken van onrust in de tent. Bij de Historische Vereniging Wierin gen is dat gelukkig geenszins het geval. De jaarvergadering van deze vereniging wordt na melijk altijd goed bezocht. Zo ook op donderdag 26 maart toen maar liefst ruim 120 be langstellenden naar Café De Harmonie in Hippolytushoef waren gekomen. De vergadering zelf duurt meestal niet zo lang. Voorzitter Gerard Numeijer weet in een vlot tempo serieuze zaken af te wisselen met kwinkslagen en persoonlijke noten naar beken den in de zaal. Het jaar 2014 was een mooi jaar voor de vereniging. Het vijf entwintig jarig jubileum werd gevierd met een extra nummer van het blad Op de Hoogte en een feestelijke avond voor alle vrijwilligers. Maar ook verder ging alles naar wens. De ex cursie naar Texel trok een volle bus, de presentatie tijdens de Flora was geslaagd en ook de najaarslezing met onder an- Een goed gevulde zaal in Café De Harmonie. Voorzitter Gerard Numeijer tijdens de rondvraag waarbij hij op de hem kenmerkende wijze veel van de aan wezigen persoonlijk benadert of ze nog vragen hebben. dere bewegende beelden met geluid van het roemruchte duo Fok en Sok was een groot suc ces. Ook dit jaar ziet er goed uit. De contributie blijft gelijk. De excursie op 21 juni gaat richting Drenthe. Ook komt er weer een boek, een Wieringer woordenboek (met verhalen) gemaakt door Dirk Lont. Aftredend binnen het be stuur waren dit jaar Bianca Doves-Kleijs, Andries de Wit en Gea Wiegman-Baijs. Van deze drie was alleen Gea her kiesbaar wat dan ook prompt en onder applaus gebeurde. Nieuw in het bestuur komen Jan Wessels uit Den Oever (le denadministratie) en Wilma Keppel-Willeboordse uit Hip polytushoef die het secretari aat gaat verzorgen. Het is inmiddels traditie ge worden dat Piet Kraan na de jaarvergadering een film over Wieringen en zijn bewoners vertoont. Mooie beelden uit vervlogen tijden en dat weten de mensen, vandaar de altijd goed gevulde zaal. Piet Kraan werd bijgestaan doorzijn jong ste zoon Pieter Jan die heeft laten weten met het filmge- beuren door te willen gaan. De continuïteit is hiermee geluk kig verzekerd. Nadat in de film van vorig jaar Den Oever en Oosterland aan bod waren gekomen ston den dit jaar De Haukes en Wes- terland op het programma. In spelend op de Winkelboeken 1 en 2 van de Historische Vereni ging kwamen in de film diverse neringdoenden uitgebreid in beeld, zoals onder andere Gert Omis, Piet Tijsen, Sieme Tijsen (van de kouwe bakker), Jan Stadig en Piet Luijt (uit de Poel- weg). Andere beelden toonden opnames van een aantal kleur rijke dorpsbewoners. Piet Kraan liet in de film heel treffend zien hoe het leven op Wieringen er bijna veertig jaar geleden uit zag. Uiteraard kreten van her kenning in de zaal bij het zien van bekende gezichten, maar ook uitingen van weemoed bij de beelden van het landschap, de kleinschaligheid en de uit straling van stille tevredenheid bij de mensen bij het doen van de gewone dagelijkse dingen. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 27e jaargang nr. 2 - 2015

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 33