De muziektent staat nu aan de Gasthuisweg, daar is meer ruimte sinds de Gasthuissloot in 7928 is gedempt. Ook hier is alleen de voorkant van de tent te zien. (Coll. H.W. Braad) Belangstelling van het pu bliek is er bij ieder concert, maar met de tent gaat het niet naar wens. Al in 1932 wordt er over vergroting van de tent ge sproken, maar er is geen geld. Men wil de tent afstutten zodat de jongens er niet meer in kun nen. In 1933 komt de tent weer op de agenda maar ook nu is er geen geld om iets te doen. Dan zegt Jacob Koorn: "Dan kan je hem wel verbranden." In een vergadering van 11 juni 1937 wordt vermeld dat de muziektent verstevigd moet worden. De Schager Courant vermeldt echter in een verslag over deze vergadering dat de tent een bouwval is. Op 15 oktober van dat jaar komt de tent weer ter sprake en Volkert Bakker zal worden opgedragen schotten in de tent aan te bren gen. In het verslag van de 20e jaarvergadering van 1939 wordt het einde van de mu ziektent vermeld: "Op 6 mei werd onze muziektent, die een bouwval was geworden aan V. Bakker voor ƒ31,- verkocht." Uit een regionale courant: Eindelijk is het dan zover ge komen dat de muziektent van Apollo voor de sloop verkocht is. Reeds meerder malen meldden wij van deze plaats dat de jeugd de tent niet met rust kon laten en er steeds minder van overbleef. Dit artikel is mede tot stand gekomen met de hulp van Tiny van Teulingen en Peter Houdijk (voorzitter van Apollo) en door respectievelijk het opzoeken van gegevens over de muziek tent in de regionale kranten en het doorlezen van de notulen van de jaarvergaderingen van Apollo. Op deze foto zijn alleen nog de betonnen palen te zien waarop de tent heeft gestaan. Deze foto geeft dus het einde aan van de tent. (Coll. H.W. Braad)

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 32