Hier is de voorkant van de muziektent te zien links van het huis met de witte voorkant. De Noorderweg is smal en er is dus niet veel ruimte voor de toehoorders. Waarschijnlijk een reden om een andere plaats voor de muziektent te zoeken. In 1925 bestond Den Oever uit de Havenstraat, Voor straat, Zeestraat, Noorderweg en een paar huizen aan het begin van de Hofstraat, veel ruimte om een muziektent te plaatsen was er dus niet. (Coll. H.W. Braad) Uit de Heldersche Courant van 14 juli 1925 'Tijdens de repetitie der muz. ver. Apollo, jl. Zaterdagavond in 't hotel van de heer Tijsen te Den Oever gehouden, werd door den heer Jb. Kuiper met een toepasse lijk woord, de nieuwe muziektent aan Apollo aangeboden. Zon dagavond ging Apollo in optocht een flinke marsch blazende naar de nieuwe tent om deze in bezit te nemen. De voorzitter, de heer C.V. Koorn, zegde hier namens Apollo hartelijk dank voor de mooie mu ziektent hun geoffreerd. Ook de heer D. Verfaille, welke nog even in 't kort den grooten steun bij de oprichting der vereeniging onder vonden, de aanbieding van het vaandel enz. memoreerde, bracht dank voor dit nieuwe bewijs van sympathie de vereeniging aan gedaan. Verder gaf Apollo haar eerste concert in de tent hetwelk uitstekend van stapel liep en door een groote massa publiek werd bijgewoond. Met de aanbieding dezer tent feliciteerden ook wij Apollo van harte en hopen, dat zij vele jaren hare welluidende klanken er vanuit laten hooren en tot groot genoegen der Oever- sche burgerij, want zonder muziek geen leven." Uit de Heldersche Courant van 12 januari 1926: "Naar wij vernemen geeft de muziekvereeniging Apollo te Den Oever, op zaterdag 16 Jan. een uit voering voor genoodigden (zij die de muziektent schonken) in 't lo kaal van de heer M. Tijsen, aldaar." Uit de Wieringer courant van 13 mei 1930: "In de loop der jaren worden geregeld concerten in de mu ziektent gegeven en zo ook op jl. Zaterdag als haar eerste concert in dit seizoen wordt gegeven. Het concert was bedoeld als een oe fenconcert en de mogelijkheid is niet uitgesloten dat in het vervolg eiken Zaterdagavond en wellicht ook des Woensdagsavonds een concert zal worden gegeven." Men is dus nogal wat van plan om eventueel twee avonden in de week een concert te gaan ge ven. Maar na het bericht in de Wieringer Courant van 13 mei stopt de berichtgeving betref fende eventuele concerten. Tot dat op 17 maart 1931 het vol gende bericht opduikt in één van de regionale couranten. Muziektent op de gedempte gasthuissloot De muziekvereniging Apol lo heeft van Burgemeester en Wethouders toestemming ont vangen om haar muziektent te plaatsen op het terrein van de gedempte Gasthuissloot te Den Oever. (In een Wieringer Courant van 1927 staat het besluit d.d. 30-8-1927 tot demping van de Gasthuissloot. In een editie van 1928 d.d. 13-3-1928 dat de gunning is verleend aan W.H. Klos voor ƒ785,-.). Uit het woord 'haar muziek tent' maak ik op dat het niet gaat over de nieuwbouw van een muziektent maar om het verplaatsen van de tent uit de Noorderweg. Zo is de twijfel of er twee tenten zijn geweest opgelost. Waarom de muziektent in de Noorderweg is verdwenen is mij niet bekend. Ik neem aan dat de ruimte voor de tent in de Noor derweg te klein was voor het soms grote aantal luisteraars. Reeds in 1932 wordt er op dracht gegeven aan de aanne mer J. Klein om een muziektent aan de Gasthuisweg te bouwen, tevens wordt er in dat zelfde jaar al een concert aangekon digd. Van dit concert maakt de Schager Courant in zijn editie van 28 juni 1932 melding van een grote schare luisteraars. -29- Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 27® jaargang nr. 2 - 2015

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 31