De Historische Vereniging Wieringen biedt haar leden een cursus familie- en dorpsgeschiedenis Wieringen aan. Louis Luyt was betokken bij de Citizen krant, die verwikkeld was in het info schandaal van de late jaren 70. Dat schandaal was aanleiding voor het ontslag van Connie Mulder, de minister van Informatie en indirect ook voor de pensionering van premier Vorster. Dit vanwege de heimelijke financiële steun aan de Citizenkrant. De Louis Luyt bierbrouwerij had een herstart in 1972, in een markt die door grote merken wordt gedomineerd. Een David tegenover Goli ath biermerken. Mede door de oprichter, naam genoot en legende Louis Luyt, stond Luyt Lager zijn mannetje. LLB eerste brouwerij brouwde Kronen Brau 1308 en kreeg de licentie om Beek Bier buiten Duitsland te brouwen. In de jaren zeventig woedde in Zuid-Afrika een bierprijsoorlog, die leidde tot overnames. Reclame voor Luyt bier met een portret van Louis Luyt. Het Luyt Lager (premiumbier) echter leefde bij miljoenen Zuid-Afrikaners. De microbrouwe rij was tot 2011 gevestigd in Ballito aan de kust van Kwa-Zulu Natal. Louis Luyt is overleden op 1 februari 2013 in Ballito Bay, Kwa Zulu Natal. De brouwerij is op 30 juni 2011 gesloten. M /J Bent u nieuwsgierig naar uw voorouders? Wat voor beroep hadden ze, waar woonden ze? Of wilt u alles weten over uw huis of het dorp waar u woont? Antwoorden op al dit soort vragen zijn te vinden in de archieven en collecties die bewaard worden door het Regionaal Archief en door an dere archiefdiensten. Maar hoe zoek je ze op? Archivaris Harry de Raad, coördinator dienstver lening Regionaal Archief Alkmaar, legt uit welke bronnen er aanwezig zijn en hoe u er informatie in kunt opzoeken. U zult zich verbazen over de hoeveelheid informatie die aanwezig blijkt te zijn. Er is meer bewaard dan u zou denken! Een deel van de informatie kunt u thuis al vinden, via de websites van het Regionaal Archief en andere archiefdiensten. Via praktijkvoorbeelden krijgt u uitgelegd hoe u uw onderzoek het beste kunt aanpakken. Onderdeel van de cursus is ook een bezoek aan het Regionaal Archief in Alkmaar, waar u kennis maakt met de daar aanwezige ar chiefbronnen. De cursus wordt gegeven op woensdagavond 28 oktober en woensdagavond 4 november van 20.00uur tot 22.30uur in de glazen zaal van Park zicht in Hippolytushoef. De excursie naar het Regionaal Archief in Alkmaar vindt plaats op za terdag 7 november van 12.00 uur tot 14.00 uur. Deze datum is onder voorbehoud. De cursus is gratis voor leden van de Histori sche Vereniging Wieringen. U kunt zich opgeven bij Ina Schoenmaker- Wiegman redactie@histo- rischwieringen.nl of tel. 0227-592015. imeente In het jaar NEGENTIENHONDERD TWAALF, den cS^-c-^Üm-^C }4. der maand verschenen voor Ons, Ambtenaar van den Burgerliiken Stand der Gemeente WIERINGEN.' y f/0 T Historische Vereniging Wieringen "Op de Höögte" 27e jaargang nr. 2 - 2015

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 29