Oproep ken, maar was voor de meeste mensen niet te verstaan. Toch, zijn naaste omgeving kon hem goed volgen. Zijn nicht Nel Tijsen-v.d.Kreeke en Janna en Nico Bakker, waar hij heel vaak kwam, noemden de volgende voorbeelden uit zijn taalge bruik, waarbij ik de intonatie en juiste klanken moeilijk weer kan geven: vierkooi morgen nizzz helemaal niks (trombone) avoi even wachten ieba prima (trombone na aanpassing) niebes geen tijd! (hij moest altijd melken) effe droi even roken bekkievas knuffelen abbekaivierzes een getal, welk dan ook kontjemedroi dansen En wat mij betreft de mooiste: de Kuttenmars de Rekrutenmars Toen Jaaps moeder kwam te overlijden, zeer emotioneel voor hem, ging hij bij fami lie in Zeeland wonen, (zijn vader was al over leden). Dat was wel be kend terrein, want hij kwam daar vaak in de vakanties. Die periode duurde zo'n vijftien jaar. Daarna kwam hij weer naar Wieringen, waar hij liefdevol werd op gevangen bij zus Marie en zwager Cor Laan, in Hippolytushoef. Na een periode van bijna vijf- Hebt u oude spullen en/of fotomateriaal over Wieringen? Gooit u deze alstublieft niet weg, maar schenk ze aan de Historische Vereniging Wieringen, zie openingstijden van het archief! Ook kunt u het materiaal aan één van de bestuursleden aanbieden. Wij zijn u daar dankbaar voor. Ongetwijfeld zijn er nog veel anekdotes uit het leven van Jaap te vertellen. Wie je ook spreekt, er komt altijd wel een verhaal. Hier is het gezegde'je ken er wel een boek over skrieve'van toe passing. Er blijft nog veel onbe sproken. Ook bijvoorbeeld hoe goudeerlijk hij was, getuige de periode dat hij hulp was van Ab Veenstra, van de Vivo. Hij hielp bij geldtellen, mocht geld naar de bank brengen, alles perfect. Of hoe zorgzaam hij was. Dok ter VanTol dacht, toen Jaap haar kwam halen, minstens dat er iemand dood ging in huize Veenstra, terwijl het dochtertje 'niet lekker' uit school thuis was gekomen en even op bed lag tien jaar werd Jaap ziek en hij overleed op 64-jarige leeftijd. Ook de tekst van de overlijdens advertentie getuigt nog van de plaats die hij innam:"Na een ge lukkig leven, binnen de familie en ons gezin en opgenomen in de gemeenschap waar hij bij velen welkom was Ik weet zeker, dat bij velen die Jaap hebben gekend, na het lezen van dit artikel, een glim lach van herkenning op het ge zicht komt. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 27® jaargang nr. 2 - 2015

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 26