Van boerderij tot camping. Deur links geeft toegang tot de kampwinkel en receptie. gezondheid van vader en zoon weer goed was, bleek dat Piet niet veel zin meer had in de boerderij. Het toerisme leek hem meer perspectief te bie den, hij probeerde zijn vader daarvan te overtuigen, maar gemakkelijk ging dat niet. De boerderij was voor Gert Lont zijn lust en zijn leven. Hij zei: "Wat moet ik met al dat vreem de volk op mijn erf." Tenslotte draaide hij bij, er werd een stukje land ingericht voor ca ravans en tenten. Later werden de koeien verkocht. Waar eens het vee graasde, stond nu een bonte verzameling caravans. De hoeve werd een camping. Op 16 juli 1965 waren Gert en Jannetje 50 jaar ge trouwd, dat werd feestelijk gevierd met een receptie bij hotel Kaan, samen met de kin deren en de drie kleinkinde ren die ze inmiddels hadden. Zij konden ondanks hun hoge leeftijd van 75 en 72 jaar nog van een behoorlijke gezond heid genieten, zodat deze'oud jes'nog konden werken. "Want werken is vaders hobby", zei dochter Marie. In 1966 kregen ze officieel de vergunning voor de cam ping, die de naam 'Zeezicht' kreeg. Het werd een drukke tijd voor Gert en Jannetje, wat haar toen de woorden ontlokte: Het geeft misschien meer dan de boerderij, maar het is wel hard werken." De camping liep heel goed. In de voormalige stal kwam een kampwinkel, waar rookwaren, ansichtkaar ten, toiletartikelen, snoepwa- ren en boodschappen werden verkocht van de lokale mid denstand. Zo was er zuivel van melkboer P. Tijsen, frisdranken van bierbottelaar De Jongh en bakker Pater zorgde elke dag voor vers brood. De winkel werd gerund door Jannetje en dochter Marie. Een elektrische kassa stond er wel, maar Jan- Vissersbootjes dobberen nabij het zeebad. netje gebruikte hem niet, want zoals ze zelf zei: "Dat ding ver trouw ik niet." Ze rekende alles uit met een balpen en klad blokje, dat heeft ze tot op zeer hoge leeftijd gedaan. Zoals op elke camping was er ook een kantine. In de beginjaren was deze op de dors, daar werden feesten gehouden met het duo Fok en Sok. Zo waren ze op Dam hun tijd vooruit met de 'schuurfeesten'. Later, in de jaren zeventig, werd de oude hooischuur omgebouwd tot kantine. De camping was ook erg in trek bij hengelaars, bijna iedereen die er met een staca ravan stond, had een eigen vis sersbootje. Op de hoogtijda gen lagen er wel zo'n 60 bootjes te dobberen op de Waddenzee. Hengelaars, ook van ver buiten Wieringen, vertelden over het visserseldorado Waddenzee waar de bootjesverhuur heel geliefd was. In 1977 vroeg Piet aan zoon Gert Jan:Kan je er niet bij komen, want opa wordt wat minder." Gert was op dat moment 87 jaar. Klein zoon Gert Jan heeft nog zeker vijf jaar iedere dag gewerkt met zijn opa. Zo werkten er dus drie generaties in het familie bedrijf. Toen Gert ruim 92 jaar was, werd het werken minder. Het was inmiddels een heel druk bedrijf geworden, met af en toe de grote pech dat om de zoveel jaar een groot -20- Historische Vereniging Wieringen "Opde Hoogte" 278 jaargang nr. 2 - 2015

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 22