Optocht door Hippolytushoef en Westerland. De wagen van deelnemers familie Joost van Zweeden. tesk schouwspel was, daar er nog nooit door een zo groot aantal wa gens aan deel werd genomen. Het zou veel schitterender uitgekomen zijn als de zon geschenen had. De stoet werd geopend en gesloten door de plaatselijke rijvereniging. In Cinema de Haan werd een bonte avond gegeven, waaraan mede werking verleend werd door het Wieringer Symphonie-Orkest, Amicitia, den heer M. Kooij in zijn repertoire begeleid door den heer W. Boon, het accordeontrio W. Boon, JJ. van Wachendorf van Rijn en J. Bruut. Amicitia (to neelvereniging red.) bracht enige schetsen. Het Symphonie-Orkest bracht een tiental stukken ten ge hore. Dan werd er nog gezongen door de dames Lastdrager-Breeu- weren G. Boon. In zijn geheel was dit een festijn van muziek, zang en voordrachten. Derde Bevrijdingsfeestdag - Kinderfeestdag Ochtendprogramma: Muziek van de toren en stra- tenloop om geldprijzen door Hippolytushoef over 2500 m. voor jongens vanaf 16 jaar. Kinderoptocht door Hip polytushoef met versierde wagentjes, kruiwagens, fiet sen, autopeds e.d. om geld prijzen. (Verzamelen in de Elft tegenover Huize Wiron op het terrein van den Heer G.M. Rustenburg) Knobbelmars in Hippolytus hoef om geldprijzen waar van de organisatie is opge dragen aan de Wandelclub Wieringen. Middagprogramma: Kinderspelen op het Succes terrein Na afloop bal in alle cafés. Avondprogramma: Als op vorige dag. Na afloop der Voorstelling officiële sluiting der feestelijkheden door Den Voorzitter van het comité. Fakkeloptocht door Hippo lytushoef met de'Harmonie'. De Heldersche Courant: 's Morgens werd er een stra- tenloop gehouden over 2 V2 km. Voorts waren er een optocht met versierde fietsen, autopeds en wagentjes voor kinderen. Door de Wieringer Wandelclub werd een z.g. knobbelmarsch geor ganiseerd, waarin werd deel genomen door plm. 150 dames en heren, jongens en meisjes Er werd gestart in groepjes van 4 a 5 personen. Het werpen met een dobbelsteen besliste welke route men moest volgen. Dit geschiedde zo telkenmale bij de post waar men naar toe moest, 's Middags werden er kinder feesten gehouden op het voet balterrein. Een zeer geslaagde dag. Zo eindigden de feestelijkhe den en begon een periode van wederopbouw. Bronnen: Archief; Historische Vereniging Wieringen; Regionaal Archief Alkmaar; Heldersche Courant Deelnemers aan de kinderoptocht staan opgesteld op het land in de Elft te genover Huize Wiron. In het midden bij het versierde molentje staan Truus Doesburg en Jan Metselaar Szn. Daarnaast Ineke Klomp, zittend in een ver sierd karretje dat getrokken wordt door haar broertje Kees. (in matrozenpakje) Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 27e jaargang nr. 2 - 2015

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 17