jongens, die uit Duitsland waren teruggekeerd. Vervolgens werd het Wilhelmus gezongen door de schoolkinderen, begeleid door de Koninklijke Harmonie. Hierna nam de burgemeester het woord. Hij memoreerde de donkere tij den en stelde de vraag of het wel tijd was om feest te vieren. In het bijzonder bracht hij hulde aan den kapitein Broers en zijn mannen, die in 1940 zo dapper de Afsluitdijk verdedigden. De burgemeester herdacht de ge vallen Wieringers. Dit waren: Ja cob Speur, Elko Kamst, Pietje de Vries, Hendrik Wiegman, Simon Ottens, Wimke van Wijk, Jan Meijer, Gerrit van Wijk, Frederik Los, Teunis Bakker, Hein Linker, Nan Omis, Engeltje Bos, Hendrik Siebring, Meindert Bos, Hendrik Lukkien, Jan Attema, Pieter Lont Dzn., Marinus Slabbekoorn. Doormiddel van kranslegging op een geïmproviseerd graf wer den de gevallenen herdacht. Ver volgens bracht de burgemeester hulde aan de B.S. voor het goede werk verricht tijdens de oorlogs jaren en hij richtte woorden van dank tot de aanwezige geallieer den. De burgemeester besloot zijn toespraak met een driewerf hoera voor het Nederlandse volk en de vorstin. Vervolgens voerde de pas toor nog het woord; hij wekte de aanwezigen op meer gaven te brengen voor de Dienst Nati onaal Herstel, 's Morgens werd nog een rondgang van alle plaatselijke verenigingen, voor afgegaan door het muziekkorps, door Hippolytushoef gemaakt. De middag werd doorgebracht in dezelfde feestelijke stemming als de ochtend, o.a. werd een ta bleau opgevoerd ter herinnering aan de vijf oorlogsjaren. Een dag om op terug te zien. Er werd een Nederlandse avond gehouden in Cinema de Haan. Hieraan werk ten mede een kindergroep en een zangkoor van dames en heren. Het geheel stond onder leiding van pastoor H. Kouwenhoven. Opgevoerd werden declamaties en zangnummers en een kinder toneelspel in vier bedrijven, ge titeld "De droom van een Prins". Men kan terugzien op een ge slaagde avond.' Tweede Bevrijdingsfeestdag - Wieringerdag Ochtendprogramma: Grammofoonmuziek van de toren en ringrijderij met ver sierde wagentjes in de stra ten van Hippolytushoef. Middagprogramma: Grote optocht door Hippoly tushoef en Westerland Na afloop van de tocht bal in alle café's Avondprogramma: Bonte avond in Cinema de Haan, o.a. optreden van het Wieringer Symphonie Orkest 'Wiron Symphonie'. Voorts Zang, Muziek, Decla matie, Korte Schetsjes. Een vrolijk programma. De Heldersche Courant schrijft: 's Morgens werd er een ringrijderij gehouden met versierde dresseer- karren, 's middags een optocht met versierde wagens, hetgeen een gro- De bevrijding wordt gevierd met praalwagens in de straten. Op deze wagen in de Heidersestraat zitten: Truus Poortman, Geer Tijsen, Annie Jongkind, Jackie Kort, Jannie Dam en Ina Noorden. - 14- Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 27® jaargang nr. 2 - 2015

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 16