Bevrijdingslied We vieren vandaag het Bevrijdingsfeest, Een ieder is vrolijk en blij De ban is gebroken, de vrees verdween, We zijn thans weer vrij. Wemogen weerzingen, weer juichen, weer springen, Zoals weleer, Ons Holland bleef Holland, verwierf in de strijd ook Zijn vrijheid weer. Nu vrede en vrijheid zijn weergekeerd Klinkt juichend een danklied omhoog. God schonk ons bevrijding van 't vreemde juk Dat zo zwaar steeds woog. De strijd is gestreden, we maken dus heden Een nieuw begin, Een toekomst voor allen, voor Volk en Oranje En Koningin. Voor d'Opbouw van Nêerland, ga heel ons volk Met krachtige hand aan de slag. Met wilskracht, volharding en noeste vlijt, Komt eens de dag Dat Nederlands Leeuw weer zijn kracht zal ontplooien Te land, ter zee Met fierheid zal dragen het Holllands devies Het "Je Maintiendrai". Epiloog: Nu zij ons streven in eenheid te leven, Want daar ligt de kracht Voor het volk van Nederland. Nog altijd maakt Eendracht Macht! Rondgang door Hippolytushoef met de plaatselijke verenigingen en gelegenheid tot bezichtiging van het tijdelijk opgerichte monument voor de herdachte gevallenen, op gesteld voor het gemeentehuis. Middagprogramma: Feestmiddag op het terrein van de V.V. Succes met de plaatse lijke verenigingen Boerenbruiloft in oude kleder drachten met accordeonbege leiding o.l.v. P. Bruul Gekostumeerde voetbalmatch Na afloop van het middagpro gramma bal in alle cafés. Avondprogramma: Nederlandse Avond in Cinema de Haan met Nederlandse ge dichten, Nederlandse liederen, Nederlandse gedachten, Neder landse humor. De Heldersche Courant doet op 30 juni 1945 verslag van het feest: 'Wieringen viert de bevrijdings feesten Op dinsdag 26 juni j.l. werden de Wie- ringer Bevrijdingsfeesten geopend met het luiden van de kerkklokken. Om negen uur werd in alle kerken een korte herdenkingdienst gehouden. Daarna werd door den voorzitter van het feestcomité de officiële openings rede uitgesproken op de Wieringer Wielerbaan. Spreker heette de aan wezigen welkom en in het bijzonder den burgemeester en diens vrouw en Veel verklede mensen doen mee aan de be vrijdingsoptocht. Op het kerkplein naast het waaggebouw staan leden van het feestco mité, v.l.n.r. Nic. Klomp, D. Nieuwbuurt, Th. Rijkers, A. Zwanink, meester van 't Hof, H. Hi dden, G. Rustenburg en B. Montulet. Historische Vereniging Wieringen "Op de Höögte" 27e jaargang nr. 2 - 2015

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 15