Bevrijdingsfeesten 1945 door Tiny Hoogschagen-Metselaar Zoals overal in het land werd ook op Wieringen de bevrij ding uitbundig gevierd. Na 5 mei werd een feestcomité samengesteld dat opdracht kreeg feesten te organiseren op dinsdag 26, woensdag 27 en donderdag 28 juni in Hip- polytushoef. Het comité bestond uit: H.N. Cornelissen, A.H.J. van 't Hof, D. Hollander, P. Jong kind, Mw. S. Joosten-Lont, N.H. Klomp, LJ. Montulet, D. Nieuwbuurt, G.M. Rusten burg, Th. Rijkers, Mw. N. Ra ven-Kok, A. Zwanink. Als de feestelijkheden zijn geregeld wordt een program maboekje uitgegeven waarin voorzitter Van 't Hof zich na mens het comité tot de bevol king richt: 194Ö 1945 BEVRIJDINGS- FEESTEN Programma. 'Burgers van Wieringen, Na vijf lange jaren van onder drukking door den Duitsen over weldiger, zijn we dan eindelijk vrij. Laten we zorgen, dat die vrijheid niet in losbandigheid ontaardt, doch laten we op waardige wij ze tonen haar waard te zijn. De vrede is over ons gekomen als een verlossing van de slavernij en onderdrukking en geeft aan leiding tot een feestelijke herden king. Het comité tot viering van de bevrijdingsfeesten roept U al len op om aan die feesten deel te nemen. Ondanks het gemis aan hulpmiddelen, de allereenvou digste benodigdheden zijn soms niet te krijgen, zodat zich grote moeilijkheden voordeden, is het toch gelukt een goed gevuld pro grammasamen testellen. Gij allen moet helpen deze feesten te doen slagen. Viert deze dagen op een waardige wijze!' Eerste Bevrijdingsfeestdag - Nationale dag. Ochtendprogramma: Klokgelui van de toren van de Ned. Herv. Kerk met grammofoonmuziek en het zingen van nationale liede ren. In alle kerken was ge legenheid tot het houden van een korte dankdienst. Officiële opening in de wie lerbaan aan de Parklaan met toespraken van de voorzitter van het comité en burgemees ter L.C. Kolff en herdenking van de in de oorlog gevallen Wie- ringers. Het 'Bevrijdingslied' op mu ziek van JJ.R. Groos met tekst van N.H. Klomp, gezongen door schoolkinderen o.l.v. de heer Groos met begeleiding van de'Harmonie'. Groot was de vreugde toen de capitulatie een feit was. Op 5 mei stak men de vlag uit en ging iedereen de straat op om deze eerste Bevrijdingsdag te vieren. De gearmde dames in de Hoofdstraat zijn: Gerda Maaskant, Marie Kuit, Truus Kooij, Corrie Woort en Jopie Leen. PUI [ft 1 0.40 Tf WIERIHGEK OP 26, 27 EN 28 JUNI 1945 Historische Vereniging Wieringen "Opde Hoogte" 27e jaargang nr. 2 - 2015

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 14