26e jaargang nummer 5 2014 Van de bestuurstafel Foto op de omslag: J'oor Bestuur: G. Numeijer, voorzitter (0227)511683 g.numeijer@historischwieringen.nl B. Doves-Kleijs, secretaris secretaris@historischwieringen.nl H. Beets, penningmeester (0227)592062 penningmeester@historisch wieringen.nl A.C. de Wit, ledenadministratie Beukenlaan 12 1766 JH Wieringerwaard ac.de.wit@historischwieringen.nl S. Doorn C. Hagedoorn-Rasch M.H. Smit G. Wiegman-Baijs L. van Zoonen Redactiecommissie: Corrie Hagedoorn-Rasch, voorzitter (0227) 592463 Bob Gorter, secretaris, eindredactie Bargengd 43 1777 DR Hippolytushoef (0227) 595428 redactie@historischwieringen.nl Ina Schoenmaker-Wiegman, 2e secretaris, eindredactie (0227) 592015 Ton Bakker Tiny Hoogschagen-Metselaar Theo Klaver Piet Luijt Maartje Mulder-Bais Tiny van Teulingen-Molenaar Nel Vriezema-Omis Lidmaatschap: 17,50 per jaar Website: www.historischwieringen.nl Informatie: info@historischwieringen.nl Bankrelatie: Rabobank Schagen - Wieringerland IBAN: NL44 RABO 0370 3319 74 Drukkerij Steenman BV Enkhuizen ISSN: 1386-906X Hierbij ontvangt u de laatste Op de Hoogte van dit jaar. In verband met het 25-jarig bestaan van onze vereniging hadden we dit jaar een extra jubi leumnummer, waardoor het aantal exemplaren op vijf nummers uitkomt. Ik denk, dat de redactiecommissie er weer in geslaagd is om een leuke mix van verhalen en geschiedenis uit het verre en minder verre verleden voor u leesbaar en "kijkbaar" te maken. In het begin van het jaar waren we geschokt door het overlijden van onze penningmeester Henk de Graaf. Zijn grote inzet en betrokkenheid hebben we in het afgelopen jaar heel erg gemist. Gelukkig hebben we in de persoon van Henk Beets een goede penningmeester kunnen vinden, maar die door de omstandigheden ook ineens veel werk op zijn bordje kreeg. Tevens namen we afscheid van Gea Klein-Hamming die als voorzitter van de redactiecommissie en ook in andere functies heel veel voor de ver eniging heeft gedaan. Voor Gea is Corrie Hagedoorn-Rasch, die ook in het bestuur zit, in de plaats gekomen. Gea heeft wel aangegeven, dat ze de website van de H.V.W. zal gaan verzorgen. Ik heb het al meer aangegeven dat het "draaiende" houden van onze vereniging alleen mogelijk is door de steun en inzet van de vrijwilligers. Ik denk dan aan de mensen van de redactie van Op de Hoogte, de beeldbank, de mensen van de archiefcommissie, die ook vele uren besteden aan het archiveren/digitaliseren en aan de openstelling van ons archief. De bezor gers van ons lijfblad die soms door weer en wind hun taak uitvoeren om het blad op de juiste plaats te krijgen. We hebben dit jaar geen kwitanties, maar facturen gestuurd voor de contributie. Helaas hebben enkele mensen nog niet het bedrag voldaan en ik vraag hen hierbij dringend dit alsnog te doen. Op het moment dat ik dit schrijf moet de najaarslezing voor onze leden nog plaatsvinden in zaal De Harmonie in Hippolytushoef, maar heeft in middels al plaatsgevonden als u dit leest. Dat is dan weer moeilijk als je je stukje tijdig in moet leveren voor de opmaak en druk van dit blad. Verder wil ik nog graag vanaf deze plaats iedereen hartelijk bedanken die op zijn of haar manier zich voor de vereniging heeft ingezet, maar in het bijzonder de bestuursleden. We hadden nog wat "hobbeltjes" te nemen en ik denk dan aan de diverse keren dat we tot in de late uurtjes met de leden lijsten op tafel en met de knieën op de grond volop tussen de paperassen hebben gezeten. Tot slot wil ik iedereen voor het nieuwe jaar veel voorspoed, gezond heid, geluk en het allerbeste toewensen. Als wij dat allemaal doorgeven aan elkaar hoop ik dat dit zich als een olievlek zal uitbreiden, zodat vanaf Wieringen de wereld er ook een beetje beter op zal worden, want het is nu hier en daar toch wel een "boeltje", hè 111 Met vriendelijke groet, Gerard Numeijer, voorzitter De kinderen van schoolhoofd Leendert Spaander, Oosterland, omstreeks 1908. Zie het artikel "De aankomst van de ex-kroonprins van Duitsland op Wieringen" door Bob Gorter. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hóógte" 26e jaargang nr. 5 - 2014

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 3