November ■J^iaar 4000 Liter erwtensoep Jachtwerf "Wieringen" feestelijk geopend Wieringer Muziekschool Padvinders van Wieringen krijgen eigen clubhuis Snertactie van de padvinders liep op mislukking uit Rundveefokvereniging Wieringen vierde haar gouden jubileum Jan Doves Sportservice opende nieuwe zaak De padvinders van Wieringen gaan erwtensoep verkopen. Vierduizend liter, gekookt in het Deibelkamp te Den Helder, willen ze aan de man brengen. De opbrengst is om de schuldenlast die nog op het clubhuis op Westerklief drukt te verminderen. Door het wegtrekken van de Nederlandse vlag opende burgemeester Schellinger de jachtwerf van de heer J. Jongsma. De spreker vertelde dat het gemeentebestuur verheugd is over de totstandkoming van dit bedrijf: "Ze is prachtig gelegen aan het Amstelmeer en er zijn vele opdrachten". De heer Jongsma, vijf jaar Wieringer, bedankte dhr. de Jong van de Zui derzeewerken voor de bereidheid waarmee deze dienst de grond waarop het bedrijf is gevestigd heeft afgestaan. Op initiatief van de heren C. Bronner en L. Moser is besloten tot de op richting van een algemene muziekschool, welke zich ten doel zal stellen het muziekonderricht op Wieringen te bevorderen. Dat hiermee een reeds lang gekoesterde wens in vervulling zal gaan blijkt uit de vele spon tane reacties die op Wieringen ontvangen zijn. Ook zal het mogelijk zijn een vakstudie te volgen voor de diploma's staatsexamen voor piano, or gel en accordeon. De padvindersgroep Wieringen bestaat nog slechts enkele jaren. De groep telt thans 18 welpen en 22 verkenners. De grootste wens van de padvinders was een eigen clubhuis. Een wens die sinds kort is gereali seerd. Een drietal noodwoningen werd van de Dienst der Domeinen in de Wieringermeer voor niet te veel gekocht. Een bedrag van f3000,- moest het bestuur hier voor op tafel leggen. De clubhuizen staan op een stukje grond van de heer A. Timmerman op Westerklief. Gemeentewerken hielp bij het vervoer. De padvinders van Wieringen die met zoveel enthousiasme op pad gin gen om erwtensoep te verkopen ten bate van hun nieuwe clubhuis zat het niet mee. Ruim tweeduizend liter werd verkocht, de rest was zuur geworden. Wellicht heeft tijdens het transport de soep de temperatuur van 10 graden overschreden. Wieringers die zure soep kochten, konden hun geld op het politiebureau terug krijgen. Op 20 november vierde rundveefokvereniging Wieringen haar 25 jarig bestaan. Voorzitter Jb. Mulder gaf een uitvoerig overzicht van het wel en wee van de vereniging. De afdeling Wieringen van de Hollandse Maat schappij van Landbouw gaf de stoot tot de oprichting der Rundveefok vereniging. Op 24 november werd de zaak officieel geopend door burgemeester Schellinger. Jan Doves heeft maandenlang gewerkt om van het grote woonhuis op het Kerkplein een ruime winkel te maken. Langs de wanden staan dozen met voetbalschoenen en rekken met sportkleding. Na ver schillende sprekers feliciteerde een ontroerde mevrouw Doves haar zoon en zijn echtgenote met hun prachtige zaak. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 5 - 2014

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 35