Oktober jaar His en Simon Wilms. De toneel vereniging Ontspanning na Arbeid bestaat 10 jaar. De vereniging telt twintig werkende leden. Ook is er een jeugdafdeling met dertig leden. In de eerste uitvoering die O na A gaf vervulde de heer E. Hartman en me vrouw A. ten Caat- Pathuis reeds een rol. Thans zijn zij nog zeer actieve to nelisten van deze vereniging. Een derde getrouwe is de heer Beers hij heeft O na A al deze jaren gediend met het vervaardigen en opstellen van de decors. In totaal hebben er zo'n 20 tal stukken op het programma gestaan. Vele malen heeft de toneelvereniging opgetreden buiten onze gemeente. De harmonie Apollo herdenkt 27 september het feit, dat 45 jaar geleden de oprichting plaats vond in de Kapel. Ter ere hiervan houdt Apollo die dag samen met de drumband een rondmars door Den Oever. Wist u dat het tweede TV programma 1 oktober begint en dat u op elk TV toestel het tweede programma kunt ontvangen zonder veel kosten en ombouwen? S. Berkhout, Kerkplein. Van eenmanszaak tot groot bedrijf. Het is 4 oktober 40 jaar geleden dat het echtpaar Wilms een boekhandel annex sigarenwinkel opende in een pand op het Kerkplein. Al spoedig trok de heer Wilms met een zwaar beladen fiets als grossier, hoofdzakelijk in papierwaren, langs de vele winkeltjes op Wieringen. In 1928 was de kleine Afsluitdijk klaar, dat gaf de mogelijkheid om als grossier de kop van Noord-Holland in te trekken. Voor het bedrijf kwam de crisis in de oorlogsjaren. Na 1945 herstelde het grossierbedrijf zich. Het bedrijf groeit nog steeds, in totaal is er acht maal gebouwd en verbouwd. De heer His Wilms en zijn zoon Simon staan thans aan het hoofd van groothandel His Wilms. De groothandel behoort in zijn branche tot de grootste bedrijven in Nederland. Tien jaar "Ontspanning na Arbeid" Apollo jubileert Een advertentie van toen Het tweede programma. Veertig jaar groothandel His Wilms Afscheid van de kleuterschool Veel ouders van kleuters te Den Oever waren gekomen om afscheid te nemen van de hoofdleidster mevrouw A. Keppel-Tijsen, beter bekend als juf Annie. Zij verliet per 1 oktober de school. Mejuffrouw T. Kuiper uit Den Helder wordt haar opvolgster. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 5 - 2014

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 34