Augustus September -31 Schooljeugd nam afscheid van de heer Kuiper Officiële heropening bakkerij Rode Kruis Wieringen Ds. J. Geers nam afscheid van de Hervormde gemeente Hippolytushoef Brandweervereniging Hippolytus hoef vierde koperen jubileum Vis per reddingsboot naar kinder vakantieoord Overname bakkerij in Den Oever De leerlingen van de O.L. school te Hippolytushoef namen 16 juli afscheid van het hoofd der school de heer Kuiper, die 1 september pensioenge rechtigd wordt. Hij heeft 43 jaar zijn beste krachten aan het onderwijs gegeven. Niet alleen aan deze school, maar ook aan andere scholen in de gemeente Wieringen. Onder leiding van het onderwijzend personeel de den de kinderen verschillende voordrachten. Ook werd een afscheidslied ten gehore gebracht voor meester Kuiper. De heer Kuiper werd bedankt voor het vele werk dat hij in het belang der school had gedaan. De heer H. J. Cornelissen is benoemd tot het nieuwe hoofd der school. Burgemeester Schellinger opende 17 juli officieel Bakkerij Pater in de Klieftstraat te Hippolytushoef. Veel is er in deze bakkerij, voorheen ge dreven door de heer Lobs, niet veranderd. De winkel en bakkerij zijn met de modernste machinerieën uitgerust en nog volkomen van deze tijd. Door het Rode Kruis Wieringen zijn bij de O.L. school in Westerland, op het Kerkplein in Hippolytushoef en bij de O.L. school in Den Oever lec- tuurbussen geplaatst. Het Rode Kruis wil de verzamelde tijdschriften en pocketboeken graag doorgeven aan instellingen. De stevige lectuurbak ken wit met een rood kruis zijn vervaardigd door leerlingen van de tech nische school te Middenmeer. Zondag 23 augustus nam ds. J. Geers in een kerkdienst afscheid als pre dikant van de Hervormde gemeente van Hippolytushoef en Westerland. De voor gelegenheden als deze gebruikelijke toespraken ontbraken. Op verzoek van de scheidende predikant droeg deze laatste dienst geen bij zonder karakter. Toch was het aantal kerkgangers groter dan normaal; een bewijs dat velen de gelegenheid wilden benutten om van dominee Geers en mevrouw Geers afscheid te nemen. Zondag 30 augustus zal ds. Geers zijn intrede doen in Haarlo. Op 27 augustus bestond de brandweer in Hippolytushoef 12!/2 jaar. Voorzitter A. Vredeburg kon alle veertien leden welkom heten. De spre ker noemde de zorg die het gemeentebestuur aan het materiaal van de brandweer besteedt uitstekend. Ook voor de geestelijke belangen van de brandweer heeft het gemeentebestuur een open oor. Burgemeester Schellinger feliciteerde de vereniging en was trots op een brandweer ploeg waarop men in een tijd van gevaar kon vertrouwen. Zeer geslaagde propagandastunt in Bergen aan zee op 29 augustus. Met de reddingsboot Ubbo heeft schipper H. Berghorst van de WR 87 samen met zijn bemanningsleden H. Berghorst en G. Vrieswijk twee dozen met vis afgeleverd bij het Bio-vakantieoord in Bergen. Met een bus van M. de Haan waren tevens de boerenkapel en de volksdansgroep vertrokken naar Bergen, zij vermaakten het publiek tijdens het wachten. Ook burge meester Schellinger was aanwezig. De actie Wat de zee biedt" was met deze stunt heel goed begonnen, en heel geslaagd. Het Polygoon- film journaal heeft de actie opgenomen. Brood en Banketbakkerij S. Koorn heeft per 1 september zijn zaak overge dragen aan N.J. Metselaar. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 5 - 2014

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 33