Juni Juli J l-' j J^joar Zondagmorgen 31 mei gingen de kerkgangers van Den Oever naar de nieuwe kapel. De oude klok riep vanuit het torentje bij de nieuwe kapel de kerkgangers op voor de wekelijkse kerkgang. Er is in de kapel plaats voor 200 personen. De achterkant van de kapel geeft toegang tot de openbare gelegenheid van het bejaardentehuis Kapellehof. In meerdere opzichten is deze kapel dus functioneel voor het bejaardenhuis. Burgemeester C.J. Schellinger opende 3 juni officieel de gemoderniseer de speciaalzaak in hout, ijzerwaren, gereedschappen en verf van de heer Van der Kaap aan de Slingerweg. Vooral voor hen die van knutselen hou den is hier een ruime keus aan materialen en gereedschappen. De burge meester noemde dit bedrijf een aanwinst voor de Wieringer bevolking. In Den Oever kon burgemeester Schellinger twee kantoren tegelijk of ficieel openen. Het accountantskantoor van H.J. van Glabeek en de Rot- terdamsche Bank zijn aan de Robbenoordstraat naast elkaar gebouwd. Op 13 juni is in twee volkswagenbusjes, beschikbaar gesteld door de aan nemersbedrijven P. Klein en Daalder, speelgoed van Wieringen naar kin dertehuizen in Leiden en Scheveningen gebracht. Padvinders hebben het speelgoed bij de bewoners van Wieringen opgehaald. Een handwerkclub- je geleid door mejuffrouw N. Dekker heeft samen met de padvinders het speelgoed opgeknapt. Zo konden veel kinderen in tehuizen er blij mee worden gemaakt. Later wordt nog een restant van het speelgoed weg gebracht. Op 2 juli opende burgermeester Schellinger de textielzaal van de heer J. Schouten en van zijn verloofde Manie Langereis. Zesenveertig jaar lang knipte en schoor de heer A. Gielis in deze ruimte de Wieringers. Daarvoor dreef de heer J. Visser er een comestibles-annex viswinkel. Nu staan langs de wanden rekken gevuld met kinderkleding, ondergoed, dekens en an dere artikelen die thuis horen in een manufacturenwinkel. Jan Schouten en Mani Langereis. Opening van de nieuwe kapel te Den Oever Opening "Speciaalzaak voor de Amateur" Twee kantoorgebouwen geopend Bank en administratiekantoor onder één dak. Speelgoed naar kindertehuizen Nieuwe textielzaak in de Hoofdstraat in Hippolytushoef Historische Vereniging Wieringen 8 "Op de Hoogte" 26e jaargang nr, 5 - 2014

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 32