Mei J^joor v.l.n.r. Piet Paarlberg, Tilly Stigter, Herman Ansink, Stan de Koning, Wim Dirk Crommentuyn, Wim Crommentuyn, Lidy Crommentuyn en Bets Paarlberg- Minnes. Opnieuw viskotter omgeslagen Een Vrieshuis Veertig jaar voetbalvereniging Succes Enthousiaste jubileumviering in hotel De Haan te Hippolytushoef Rusthuis Noorderlicht officieel geopend Op 1 mei werd Den Oever opgeschrikt door het bericht dat de WR 6 was omgeslagen. Bij de Welling is het schip vastgelopen en gekapseisd. De gehele bemanning, schipper/eigenaar S. Lont, zijn zoon G. Lont, A. Bakker en de Volendammer J. de Boer, wist zich op de kiel in veiligheid te bren gen. Na anderhalf uur doemde er plotseling een sleepbootje op dat de schipbreukelingen oppikte en naar Den Helder bracht. Zes jaar geleden is de WR 6 voor de boomkorvisserij gebouwd De plannen voor de bouw van een vrieshuis in Hippolytushoef zijn in een vergevorderd stadium. Er bestaat nu al de gelegenheid om een box te huren. De heer N. Wiegman, Pieter Maatstraat 3, Hippolytushoef. 17 Mei was het 40 jaar geleden dat de Wieringer voetbalvereniging Succes is opgericht. Voorzitter Blokland gaf het woord aan burgemees ter Schellinger, de spreker memoreerde de namen van de oprichters de heren Arie Veldman, Daan Nieuwbuurt, Cor S. de Haan, Jaap Oden, Jan Koorn en Jaap Bruul. De heer Veldman was de eerste voorzitter van Suc ces. De heer Nieuwbuurt bekleedt thans nog het erevoorzitterschap der vereniging. Tevens hield het bestuur van "Succes" in deze maand een re ceptie, met als hoogtepunt de Koninklijke onderscheiding voor de heer D. Nieuwbuurt wegens zijn buitengewone verdienste voor de sport. Zaterdag 16 mei was het precies 32 jaar geleden, dat de toenmalige pre dikant ds. J. v. Beek rusthuis Noorderlicht plechtig inwijdde. Daarom werd juist deze datum gekozen voor de officiële opening van het geheel ver nieuwde rusthuis. Architect B.G. Zandstra ontwierp het bouwwerk. Hij voegde het nieuwe bij het bestaande op een wijze die de verwachtingen overtrof. Honderd en acht bejaarden vinden in Noorderlicht een goed tehuis: 60 in de pensionafdeling, 36 in de zelfverzorgingsflats en 12 in de ziekenafdeling. Ds. J.H. Klein-Wassing heeft het gebouw namens het provinciaal college der Nederlands Hervormde kerk te Alkmaar officieel geopend. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 5 - 2014

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 30