April De heer P. Jongkind gaat de diri geerstok neerleggen Wieringer viskotter gezonken Nieuw jeugdorkest op Wieringen Helikopters op Wieringen Den Oever verrijkt met nieuwe winkel Mandolinevereniging O.K.K. gaat nieuwe wegen bewandelen Vijftig jaar firma Dirk Minnes Na 42 jaar neemt de heer P. Jongkind afscheid als dirigent van de mando line vereniging Oefening Kweekt Kunst (O.K.K.). Op 21 maart 1922 richtte de heer Jongkind op De Haukes de mandolinevereniging op. Met een korte onderbreking, toen hij na een ernstige ziekte het wat rustiger aan moest doen, is de dirigent 42 jaar directeur van O.K.K. geweest. Daar naast was hij ook nog ongeveer 35 jaar voorzitter van deze vereniging. De heer Jongkind behaalde veel eerste- en ereprijzen met O.K.K. Op 1 april raakte de Breeveertien, de WR 323, nabij Vlieland op een strek dam. Eén van de bemanningsleden is bij eb naar de vaste wal gelopen. Via radio Scheveningen werd alarm geslagen. Bij vloed werden de schip per, de heer T. Keizer en een derde bemanningslid door de reddingsboot van Terschelling van het schip gehaald. De eigenaar van het schip is de heer S. Lont. Op Wieringen bestond al geruime tijd behoefte aan een nieuw orkest waarin allerlei instrumenten vertegenwoordigd zijn. Daarom is de heer L. Moser uit Medemblik overgegaan tot de oprichting van het 'Wieringer Jeugdorkest'. De repetities zullen worden gehouden in het bijgebouw van de Doopsgezinde kerk te Hippolytushoef. Op en rond de Waddenzee tussen Wieringen en Texel verricht een Franse olie maatschappij proefboringen naar aardgas of aardolie. Hierbij wordt gebruik gemaakt van helikopters. De exploitant huurt van de heer G. Cosijnen aan de Stroeërweg grond, het terrein zal dienen als tussenlandingsplaats voor de vliegtuigjes en te vens als opslagplaats voor kerosine. De heer S. ten Bokkel verkoopt al enkele jaren zeepieren en spiering voor de sportvissers. Hij heeft nu naast zijn woonhuis aan de Zwinstraat een winkel gebouwd. In de winkel, een depot van de firma Lynema, gaat het echtpaar Ten Bokkel alle benodigdheden voor de sportvisserij verkopen. Dag en nacht kunnen vissers hier voor spiering en zeepieren terecht. Bij de zaak is een toilet voor de sportvissers gebouwd. De heer Angevare uit Anna Paulowna gaat de dirigeerstok van de heer P. Jongkind overnemen. De nieuwe dirigent is geen onbekende op Wierin gen, hij geeft muzieklessen ten huize van de heer Polderman in de Belt. Jong en oud zijn welkom bij O.K.K. Samen zal men trachten een waarde volle vrijetijdsbesteding op te bouwen en muziek van goed gehalte te bieden. Burgemeester Schellinger opende op 28 april het nieuwe bedrijfsgedeel- te van de firma D. Minnes. In 1955 werd het achterste gedeelte van het pand al verbouwd. Ook is toen op de bovenste verdieping een woning gebouwd. In 1960 heeft de firma het kruideniersbedrijf annex drogisterij opgeheven. Later werden nog andere artikelen zoals speelgoed, goud en zilver afgestoten. De afdeling met meubelen en de woninginrichting bleef groeien. In het najaar van 1963 kreeg aannemersbedrijf Zwanink en Zn. de opdracht de bedrijfsruimte drastisch te vergroten. Aan oude opstallen werd 100m3 afgebroken, er kwam 500 m3 bij aan bedrijfsoppervlakte. Na 50 jaar is de firma D. Minnes uitgegroeid tot een bedrijf dat de vergelij king met gelijke bedrijven in de stad glansrijk kan doorstaan. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 5 - 2014

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 29