w Maart JE., jaar Er wordt hard gewerkt aan verpleeghuis "Hippocampus". Burgemeester Schellinger opende 2 maart op het Kerkplein te Hippoly- tushoef het nieuwe bijkantoor van de Nutsspaarbank te Den Helder. Dat gebeurde op een wel zeer bijzondere wijze, namelijk door het in ont vangst nemen van een spaarbankboekje met een eerste inleg van f 25,-. Het spaarbankboekje is bestemd voor de eerste baby die wordt geboren na de opening. Nu de Ponyrijschool Wieringen is opgeheven wegens gebrek aan land heeft de heer T. Sok het plan opgevat zelf een ponyrijschool te exploite ren. Het oefenterrein komt bij zijn woning in Westerland. De beste leer lingen van de nieuwe school worden weer ingeschreven als lid van de Federatie Noord-Holland Noorderkwartier. Deze leerlingen kunnen aan wedstrijden deelnemen. De villa van oud-burgemeester L.C. Kolff aan de Elft in Hippolytushoef zal binnenkort door de nieuwe bewoners worden betrokken. Enige tijd gele den werd het pand aangekocht door een verpleeginrichting uit Rhenen. Ongeveer 25 bedlegerige bejaarden zullen in het nieuwe huis op Wierin gen, dat de naam Hippocampus krijgt, voldoende ruimte hebben. Opening bijkantoor Nutsspaarbank Toch weer een ponyrijschool Verpleeghuis Hippocampus De heer Koekoek sprak in Op 19 maart sprak het Kamerlid de heer H. Koekoek van de Boerenpartij Hippolytushoef in Concordia. De vergadering, waarvoor tachtig belangstellende waren gekomen, stond onder leiding van de heer Pluister uit Barsingerhorn. Een lange avond discussieerden de heer Koekoek met het publiek. Het waren vooral de jeugdige bezoekers die lieten merken het niet altijd eens te zijn met de spreker. Door de goede leiding van de heer Pluister verliep de vergadering ordelijk. Hr. Ms. Soemba officieel als Op de Hr. Ms. Soemba stonden officieren, onderofficieren en manschap- duikeropleidingsschip in gebruik pen aangetreden voor een kort ceremonieel, waarmee de Soemba of- genomen fideel als logementschip in Den Oever voor duikersopleidingen in dienst werd gesteld. De natuurlijke omstandigheden nabij Den Oever zijn ideaal voor een duikeropleiding: zout en zoet water, diep water (42 m) in de kom voor de spuisluizen en de eindeloze moddervlakten van het Wad waar de mannen volop getraind kunnen worden op uithoudingsvermogen. De Hr. Ms. Soemba werd in 1924 gebouwd, waarna het dienst deed bij verschil lende strijdkrachten. Het schip nam als Nederlandse oorlogsbodem deel aan bombardementen en werd in 1956 buiten dienst gesteld. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 5 - 2014

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 28