Februari J jaar Sloop oude school A. Veenstra opent gemoderniseerde zelfbedieningszaak Hevige brand op Wieringen. Garage in een uur tijd totaal uitgebrand Wieringer Bouwcombinatie begint binnenkort met de bouw van bungalows De oude school op de hoek Belt straat - Hoofdstraat in Hippoly- tushoef en het pand op de hoek Gasthuisweg - Zeestraat in Den Oe ver zullen spoedig verdwijnen. Op de onderhandse aanbesteding tot sloop was M.v.d. Bel uit Aartswoud de aanbieder met de laagste prijs. De Vivo kruidenierswinkel van A. Veenstra, vroeger eigendom van de heer P. Lont, is fors veranderd. De woonkamer en keuken zijn bij de winkel getrokken. Door deze modernisering voldoet de winkel geheel aan de eisen des tijds. School op het hoekje 30 april 1962. Juffrouw Lont. Onheilspellend tekende zich 18 februari een zwarte rookwolk af tegen de grijze lucht boven Smerp. De rode haan hield huis in de garage van het transport en aannemersbedrijf P. Klein en Zn. Van de garage- een oude boerderij- bleef niet veel meer over dan zwart geblakerde muren en ver koolde balken. Drie zware vrachtwagens, een luchtcompressor en veel gereedschap gingen eveneens verloren. Als mogelijke oorzaken van de brand worden genoemd kortsluiting en zelfontbranding in de compressor. Niet enkel lange rijen woningwetwoningen zullen in de nieuwe bloemen- buurt van Hippolytushoef verrijzen. Architect B.G. Zandstra ontwierp een type bungalow waarvan er vijftien aan de burgemeester L.C. Kolffsingel worden gebouwd. In Den Oever zullen deze bungalows verrijzen in een park gelegen aan de Zuidwalstraat, Wierbalgstraat en Balgzandstraat. Wieringen zal dan enkele bungalowparken rijker worden en dat is een groot winstpunt gezien de nog altijd grote woningnood op Wieringen. In 1939 begon de heer Luiken een rietdekkersbedrijf in de Wieringer- meer, later vestigde hij zich op Wieringen. Van moeders kant is het riet- dekken de familie niet vreemd, reeds honderden jaren is het een familie van rietdekkers. Naast het riet- dekken van boerderijen en villa's is firma Luiken gespecialiseerd in het rietdekken van molens, en als zodanig hebben zij molens beklom men in verschillende provincies. Het bedrijf is thans bezig aan een grote opdracht. Veertien molens in de Schermer worden door hen van een nieuw rietdek voorzien. In het jubileumjaar voorziet firma Luiken de molen aan de Konings weg van een nieuwe kap. Een mo len in eigen woonplaats te kunnen herstellen tot een sieraad voor het Wieringer landschap is een hele uitdaging voor het bedrijf. De heer C. Luiken 25 jaar rietdekker De heer Luiken. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 5 - 2014

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 27