Amsteldiepdijk Een tegenstelling Handtekeningen Naschrift nr. 5 - 2014 - 23 - 'Sic transit gloria mundi', oftewel 'Zo vergaat's werelds roem'. De eenzame ex- kroonprins op de dijk van Wieringen. De toen nog kroonprinsals belangrijk Duits legeraanvoerder in 1915, reikt het IJzeren Kruis uit aan militairen die dat verdiend zouden hebben. De handtekening van L. Spaan der is gewoon te lezen. Maar die van ex. kroonprins Wilhelm is ge schreven in oud-Duits schrift. Bij gebruik van oude Duitse druklet ters is ook deze te lezen. Handig! d', zt-zwrè) c t- - in drukletters Wilhelm de handtekening van Wilhelm Bij het schrijven van dit artikel heb ik met opzet niets gebruikt van het vele dat er over de ex- kroonprins al is gepubliceerd. Ik heb mij beperkt tot het archief van L. Spaander, het dagboek van zijn dochter Duifje, kranten uit die tijd en foto's, zowel uit het archief van L. Spaander als van het internet. Zo hoop ik dat dit artikel iets toevoegt aan de vele andere artikelen en boeken. De tekst uit het dagboek is soms enigszins bekort en gewijzigd. Gebruikte bronnen: Wikipedia http://kranten.delpher.nl/ Schenking kleinkinderen L. Spaander Dagboek van Duifje Spaander Archief Alkmaar, gezinskaarten en akten van de burgerlijke stand. Internet Foto van de kinderen Spaander beschikbaar gesteld door Riet Mulder, Den Oever Fragment uit het poëziealbum van Dieuwertje Metselaar (Havenstraat), tante van Tiny Hoogschagen-Metselaar DE KROONPRINS OP DEN DIJK VAN WIERINGEN, Historische Vereniging Wieringen "Op de Höögte" 26e jaargang De foto is gemaakt op 31 juli 1924 uit een serie van 7 van het dichtwerpen van de laatste opening van de twee dijkge- deelten van de Korte Afsluitdijk Wieringen-Ewijcksluis, waarop burgemeester L.C. Kolff op de achterzijde schreef: 'de eerste persoonen die van Wieringen naar Ewijcksluis wandelen ('s avonds half acht)' (met dank aan Kees v.d. Sluijs).

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 25