E r- nccembii'f Wervers hoci zs Autotocht IJsselmeer 20 februari 1963 - 16 - '"ti jaar een aanzienlijk bedrag. Nadat we het startbewijs in ontvangst had den genomen, moesten we naar de Gemeentelijke Visafslag, daar was de eerste stempelpost. Op aanwij zing van de startmeester reden we bij de haven van Medemblik het ijs op. De route was duidelijk ge markeerd. De ANWB had wegbe- wijzering geplaatst op het ijs. Ook werd precies aangegeven hoe ver het rijden was naar de volgende stempelpost. Van Medemblik re den we naar Wervershoof. Daar maakten we de oversteek naar Staveren. Vandaar reden we naar Hindeloopen, vervolgens deden we Workum aan. Daar staken we het IJsselmeer over naar het eindpunt Medemblik. We hebben de route van ruim honderd kilometer zon der problemen afgelegd. Ondanks het bewolkte weer heb ik mooie opnames kunnen maken die dag. De tocht was goed georganiseerd. Niets werd aan het toeval overge laten. Naast de EHBO posten was de Wegenwacht aanwezig; er kon zelfs getankt worden op het ijs. Er waren twee mobiele tankstations aanwezig. Zowel de autotocht van Medemblik naar Friesland over het IJsselmeer als de arrentocht over Wieringen zijn unieke gebeurtenis sen die misschien nooit meer zul len plaatsvinden. De autotocht over het IJssel meer werd driemaal georgani seerd in de winter van 1963: op 20 februari, 24 februari en 3 maart. Naast Medemblik kon er gestart worden in de plaatsen Workum, Staveren, Hindeloopen en Wer vershoof In het totaal namen vijf duizend auto's deel aan de tocht. Bij de eerste tocht op 20 februari verschenen er 912 auto's aan de start. Voor de daarop volgende twee tochten nam de belangstel ling aanzienlijk toe. Deze grote toeloop zorgde voor kilometers lange files op het ijs. Sommigen waren uren onderweg om de over steek over het IJsselmeer te ma ken. Tachtig politieagenten zorg den voor de orde en veiligheid. Bronnen: Cees van Zwieten www.schaats-en-skate.nl www.digibron.nl J T 20 februari 1963. Autotocht Medemblik - FrieslandFriesland - Medemblik over het IJsselmeer. De ANWB had wegbewijzering op het ijs geplaatst. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 5 - 2014 Naam bestuurder; lh adres; *?'- '-J-1 '-'"i'Ats-ï-/ - auto-kenteken: Z7~0f -(JiL CONTROLE KAAKT voor de Ronde op het IJselmeer voor luxe auto's op voenedag 20 februari 1963

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 18