Een week later DE AUTOTOCHT OVER HET IJSSELMEER Op 28 januari vervolgden we de tocht naar de westkant van Wie- ringen. Onderweg waren er enkele nieuwe deelnemers bijgekomen. Ons eindpunt was de Haukesha- ven. De route ging over Oosterklief, Westerklief, de Hollebalg en via de Westerlanderweg naar Lutje. Van daar over het Amstelmeer naar de Haukeshaven. In de haven werden we ontvangen door leden van IJs club Westerland. Zij hadden voor ons een wedstrijd georganiseerd. De deelnemers moesten een par cours afleggen dat bestond uit ringsteken, naam schrijven (met ijskoude handen) en koekhappen. Vooral het laatste onderdeel zorg de voor grote hilariteit bij zowel de deelnemers als de toeschouwers. Na de prijsuitreiking keerden de deelnemers van de arrensleetocht huiswaarts. De opnames heb ik gemonteerd tot een film. Een film met unieke beelden. Zonder de medewerking van de deelnemers, de figuranten en mijn assistent oom Dirk Garelts was deze film niet tot stand geko men. Hen ben ik bijzonder dank baar. Met mijn neef Dirk Oden maak te ik de autotocht van Medemblik naar Friesland over het IJsselmeer. Toen ik hem vroeg of hij met me mee wilde, bedacht hij zich geen moment. Dirk was altijd wel in voor een avontuur. Op 20 febru ari 1963 sloot hij de deur van zijn cafetaria aan de Hoofdstraat. Die dag reden we naar Medemblik en lieten ons inschrijven voor de au totocht bij ijsvereniging 'Radboud'. Het inschrijfgeld bedroeg f 10,- en f 2,50 per inzittende. Toentertijd De stoet met de deelnemers. van het MUZ-Park, de Waddenzee en van de verdere omgeving. De nieuwbouw van de Oosterlander- school was net voltooid en de oude school werd afgebroken. Toeval ligerwijs was hoofdonderwijzer Rinse Zijlstra daar aanwezig, in een shot staat hij bij de nieuwe- en de oude school. Na een half uur ver trokken we uit Oosterland. Via de Akkerweg, de Molgerweg, de Gesterweg, de Hofstraat, en de Zwinstraat kwamen we aan bij de tweede pleisterplaats: de Kapel aan de Gasthuisweg in Den Oever. Bij de Kapel werden we opgewacht door hotelier Dirk van Jurrie en zijn vrouw, gekleed in Wieringerdracht. Zij boden ons een brandewijn met neut aan. De stemming zat er goed in. Onder muzikale begeleiding van Jaap en Gré op de accordeon werd er een dansje gemaakt. De vloot- schouwcommissie, Jaap Holst en Simon Halfweeg, trakteerde ons op een heerlijke snertmaaltijd. Na de maaltijd was het voor de deelne mers tijd om naar huis te gaan. De meeste van hen hadden een boe renbedrijf; zij moesten melken. Na overleg besloten we om de reis een week later te vervolgen naar om de West. v.l.n.r. Siem Braad, tante Leen Berg horst en Gré de Jong - Veeling met de accordeon. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 5 - 2014

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 17