De voorbereiding De start op maandag 21 januari - 14 - Winter 1947. Het bruidspaar Cor en Marie Engel. Links naast de bruid staat Trijn Bruul. Het kleine meisje geheel rechts: Marcolien de Haan? In winter van 1963 kreeg ik zin om net als op het huwelijksfeest van Cor en Marie een arrenslee- tocht te organiseren en deze te fil men. Ik besprak mijn plan met mijn oude schoolvrienden Dirk Mulder (van Con Zelo in de Polder Waard Nieuwland) en Dirk van Jaap van Teetje (Dirk Lont). Beiden waren enthousiast over mijn plan. Zij be naderden collega boeren, die net als zij, in het bezit waren van een paard en een arrenslee met tuig. Zelf vroeg ik Simon Mosterd en Kees Keijzer. Toen de bal ging rol len, groeide de belangstelling van zelf. Elf deelnemers meldden zich aan. We maakten een draaiboek. De route werd uitgezet en de loca ties van de opnames en de pleis terplaatsen voor de koffie en de lunch werden vastgelegd. Met de gemeente Wieringen spraken we af dat de strooiwagen geen zout of zand zou strooien op de route. Voor politiebegeleiding benader den we adjudant Braad, hij was bereid om de begeleiding van de stoet op zich te nemen. Wij vroe gen aan een aantal schoolmeisjes van de ULO of zij als figuranten, ge huld in klederdracht, wilden deel nemen aan de arrensleetocht. Voor de muzikale begeleiding benader den we de accordeonisten Gre de Jong- Veeling en Jaap Veeling. Een oude vriend van mij, Simon Davids, was bereid om met zijn Landrover te rijden, zodat ik al rijdende op names kon maken. Mijn oom Dirk Garelts wilde mij assisteren tijdens het filmen. Ik filmde met een dub bel super-8 camera. De film in deze camera heeft een opnamecapaci teit van vier minuten, aan beide kanten twee minuten. Hetgeen be tekent dat de film na twee minuten moet worden omgedraaid. Na vier minuten moet er een nieuwe film in de camera worden geplaatst. Om het filmbeeld niet uit het oog te verliezen moet dat razendsnel gebeuren. Alle voorbereidingen waren ge troffen. De arrensleetocht kon van start gaan. 's Morgens verzamelden de deel nemers zich op het bioscoopter rein. De komst van de gebroeders Ruijter van de Bierdijk zorgden voor grote hilariteit bij de deelnemers en de toeschouwers. Zij hadden hun pony sokken aangetrokken, zodat het dier niet kon uitglijden. Toen de stoet was geformeerd zet ten we koers richting Oosterland. De route liep door de Hoofdstraat, de Parklaan, via de Slingerweg over Noordburen naar Stroe. Via Vatrop arriveerden we in Oosterland; de eerste pleisterplaats. Bij Ab Klein werden de deelnemers getrakteerd op een kopje koffie. In die tussen tijd had ik de gelegenheid om de toren van de Michaëlskerk te be klimmen en daar opname te maken 21 januari 1963. Op het bioscoopterrein in Hippolytushoef. Staand Dirk Mulder met aan zijn rechterzijde zijn vrouw Wijna en links zijn zus Corrie. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 4 26e jaargang nr. 5 - 2014

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 16