Schenkingen De vertaling: In de marge: No 5, Adrienne Marie Heijblom In het jaar achttienhonderd en twaalf de Zeven en Twintigste van de maand Januari om drie uur in de namiddag is voor ons, burge meester ambtenaar van de Bur gerlijke Stand van de gemeente Willemstad, Kanton Zevenbergen, departement van de Twee Neten verschenen Jean Heijblom, oud negenentwintig jaar, douanebe ambte, wonende in deze stad, die ons heeft voorgesteld een kind van het vrouwelijk geslacht, ge boren de zevenentwintigste van de lopende maand om negen uur 's morgens van hem declarant en van Pietronella Smaal zijn echtge note en waaraan hij verklaart de voornamen te willen geven van Adrienne Marie. Johannes Hegeman werd in Hoorn geboren op 6 oktober 1802. Hij trouwde in Willemstad met Adriana Maria Heijblom op 23 de cember 1832. Als beroep van Joan nes staat in de huwelijksakte ver meld: "smidsknecht van beroep, thans schutter bij de Kompagnie Noord-Hollandsch Artillerie Schut- Vader Johannes Hegeman is op 7 augustus 1859 in zijn geboorte plaats Hoorn overleden. Moeder Adriana Maria was nog tegenwoor dig bij het huwelijk van haar zoon Jan Hegeman senior met Gerritje Bos op 14 juli 1861 te Medemblik. Op 9 december 1864 is moeder Adriana Maria overleden te Hoorn. Bronnen: Wikipedia West-Brabants Archief Familysearch West-Fries Archief Wie was wie? Met dank aan Gea Klein-Hamming voor de extra informatie Van de heer P. Schneider uit Wognum: Zes schoolfoto's van de H. Henricusschool te Hippo- lytushoef uit de periode 1947 1948 en 1950. Van mevrouw Hilda de Waal- Cornelissen: een bouwtekening van de prikslee '"t Kreupeltje". Genealogie van het geslacht Jongkind uit Sint-Maarten- Wieringen, samengesteld door Marten Simon Jongkind uit Heiloo. Van mevrouw Ineke Brouwer Klomp: familiefoto's en foto van de Nieuwstraat in Hippolytus- hoef uit 1915. Van Theo Klaver: notulen Oran jevereniging "Midden en West Wieringen" 1971 t/m 1976. Van een anonieme schenker: Wieringskwartet uitgegeven door drukkerij en boekhandel fa. C.J. Bosker te Hippolytus- hoef; Een Wieringer Courant en een Noordhollands Dagblad met de titel: "In en om het IJs- selmeer", beide kranten date ren uit 1988. Van een kleindochter van mees ter Leendert Spaander (Oos- terland), Hanneke Lang-Spaan- der uit Hamburg en kleinzoon Schalk Spaander uit Landsmeer een dagboek van de dochter van meester Spaander, Duifje Pieternella (1898-1922), kran tenknipsels, brieven en foto's over de ex-kroonprins Wilhelm van Duitsland. Van mevrouw Zondag uit Den Oever: telefoongids uit 1953. Een fotomapje van "foto A. Tra ger" te Hippolytushoef. Van Marijke Kooijman- Bakker uit Hippolytushoef: twee foto albums met ansichtkaarten en foto's en een aantal kranten knipsels. Uit de nalatenschap van Cees de Groot (vroeger woonachtig in de Voorstraat in Den Oever): een fotoalbum met foto's (ka lenderbladen) met afbeeldin gen van schepen die gebouwd zijn bij Scheepswerf Laan Kooij in Den Oever en getuig schriften van de heer Cees de Groot. Alle gevers hartelijk dank. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 5 - 2014

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 14