- 10- Oudste zonen Jan en Jacob zijn net getrouwd en de deur uit, als op 31 maart 1914 man en vader Jan plotseling overlijdt, 51 jaar oud. Het gezin is zo overstuur dat zij pas een dag later aangifte van het over lijden doen. Toch moet het leven doorgaan, het timmerbedrijf wordt voortge zet door moeder Maartje samen met haar zonen Jan en Jacob. Jong ste zoon en broer Dirk werkt als leerling in de zaak. Er is genoeg werk, er komen leerlingen die door de gebroeders worden opgeleid tot timmerman. Zo komt Pieter Lont in de Noorderweg werken en ook wonen. Zijn vader Klaas is in 1911 tijdens het vissen verdron ken, waarna zijn moeder in 1914 hertrouwde met weduwnaar Jan Bekendam en van Den Oever naar Anna Paulowna verhuisde. Pieter komt in de kost bij de weduwe He- Grafsteen van Jan Hegeman jr. en Maartje Tijsen te Oosterland. geman en haar nog thuis wonende kinderen. Hij kan het goed vinden met jongste dochter Dieuwertje en op 6 mei 1928 wordt hun huwelijk voltrokken. De aannemers Hege man bouwen voor hen een huis aan de Molgerdijk. In 1934 bouwen Pieter en Dieuwertje een eigen kruidenierszaak aan de Zwinstraat. Moeder Maartje heeft in 1924 het bedrijf overgedragen aan haar zonen Jan en Jacob. Zij zetten het timmer- en aannemingsbedrijf voort onder de naam Firma Ge broeders Hegeman. Op de bouw plaats van de oude werkplaats en woning van grootvader Jan Hege man aan de Havenstraat bouwen de gebroeders een nieuwe werk plaats. Maartje Hegeman-Tijsen over lijdt op 14 augustus 1937 op 75- ja rige leeftijd. Zij wordt begraven op het kerkhof van Oosterland. Dan komt er, 23 jaar na het overlijden van haar man, een nieuwe graf steen met beide namen op hun graf. De eerste zerk is bewaard gebleven en heeft historische waarde gekre gen. Toen in 1966 de Oeverse ka pel werd afgebroken en in het Zui derzeemuseum in Enkhuizen weer opgebouwd, werden oude grafzer ken van Wieringers in het grasveld rondom de kapel geplaatst. Daarbij ook de grafzerk ter herinnering aan Jan Hegeman junior. Grafsteen van Jan Hegeman jr. te Enkhuizen. Bronnen: Commissie Genealogie - Andries de Wit Winkels op Wieringen deel 2 - Historische Vereniging Wieringen Rondgang door Den Oever omstreeks 1900 - Volkert Koorn Regionaal Archief Alkmaar Wieringer Courant Informatie en foto's van de dames Marie Houkema-Lont, Gea Klein-Hamming en Tan Lont-Lont Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 5 - 2014

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 12