ssèra Jan Hegeman junior Adriaan Marinus trouwt in 1889 met Antje Tijsen, geboren in 1866, dochter van Meijert Tijsen, broodbakker en Maartje Lont, kap- pennaaister. Hij woont met zijn gezin in de Hofstraat waar Antje een kruidenierswinkeltje aan huis heeft, later krijgt het de naam 'de Magneet'. Adriaan heeft een beurt- veer op Den Helder en Medemblik. Soms vaart hij met het kaart- en platenjacht naar Workum om aar dewerk te halen om in de winkel te verkopen. Willem Pieter trouwt in 1893 met Reinoutje Droog, in 1868 geboren te Barsingerhorn. Wil lem vaart als schipper, daarnaast wordt hij vertegenwoordiger voor Wieringen van de Machinale brei- inrichting van E. Bos te Den Helder. Men kan machinaal kousen en sok ken laten aanbreien op zijn adres Hofstraat 17. In 1931 wordt Willem ook groenteboer. Pieter Hendrik trouwt in 1900 met Jacobje Ras, in 1880 geboren op Urk. Oorspronkelijk komt de fa milie Ras van Schokland. Jacobje werkte voor haar trouwen, net als een paar zussen, als dienstmeid in Den Helder, waar Pieter haar ont moet. Zij wonen na hun huwelijk op Hofstraat 15, nu 47. Pieter is visserman, zijn vrouw Jacobje heeft aan huis een winkeltje, een agent schap voor apothekers- en drogis terijartikelen van Gen. Agent J.C. de Vries, Winsum (Gr.). Na de dood van Pieter trouwt Jacobje in 1926 met Pauw Simon Kroon. Dit laatste huwelijk bleef kinderloos. Wouter trouwt in 1899 met Pie- tertje Zomerdijk, geboren in 1878, dochter van Simon Zomerdijk, landman, en Antje Kool. Wouter heeft een broze gezondheid, het werk als timmerman is te zwaar voor hem. Hij wordt postbode in Den Oever. Ook hij woont met zijn gezin op loopafstand van ouders en grootouders Jan en Gerritje. Gerritje Bos overlijdt op 6 juli 1914, 75 jaar oud. In haar leven werd zij niet gespaard voor het on heil van die tijd, de kindersterfte. Zes van haar twaalf kinderen wer den nog geen halfjaar oud. Enkele maanden voor haar eigen dood stierf ook haar oudste zoon Jan. Echtgenoot Jan Hegeman senior woont in zijn ouderdom bij doch ter en schoonzoon Dieuwertje en Cornelis die verhuisd zijn naar de Gest. Hij overlijdt op 23 juni 1923 op 90-jarige leeftijd op het adres Gesterweg 7. Jan en Gerritje werden grootou ders van 41 kleinkinderen, 33 met de naam Hegeman, van wie er acht niet volwassen werden. Dochter Dieuwertje de Wit-Hegeman ver loor drie van haar acht kinderen. Oudste zoon Jan, geboren 1 juni 1862 te Medemblik, volgt zijn va der op. De werkzaamheden zijn uit gebreid met onderhoud en nieuw bouw van gebouwen. Samen met zijn vader bouwt hij een eigen tim- merzaak met woning aan de Noor- derweg tegenover de oude werk plaats. Hij trouwt op 2 november 1884 met Maartje Tijsen, geboren 18 december 1861 op Zandburen, dochter van Jacob Tijsen, meelmo- lenaar en Grietje Kooij. Hun kinderen worden geboren: Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 5 - 2014 Jan Hegeman jr. en Maartje Tijsen: 8-

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 10