Huwelijk Cor en Henny De eerste Nederlandse man die een nieuwe lever kreeg Opening nieuwe garage in 1961 J jaar Een jaar nadat Cor de garage in de balzaal was begonnen zijn Cor en Henny getrouwd. De eerste huwelijksjaren woon den zij bij de ouders van Hennie in en reed Cor dagelijks van Hippoly- tushoef naar Oosterland. In Oos- terland heerste toen grote woning nood, maar intussen woont Henny al zestig jaar op Oosterland. Toen Jaap Kool overleed en zijn dochter niet op Oosterland wilde blijven wonen, betrokken Cor en Hennie het huis aan de Kerkweg 1. Zes we ken nadat ze hier woonden kondig de hun eerst zoon Albert zich aan. Cor en Henny kregen drie kinderen, Albert, Dick en Gerard. De oudste zoon, Albert, moest zijn vader al snel helpen, doordat Cor ziek was. Als gevolg van de in Indië op gelopen geelzucht kreeg, Cor een keelbloeding en werd via Den Helder en Alkmaar naar het VU in Amsterdam gebracht. Hier werden foto's gemaakt en kreeg hij het aanbod om in Rotterdam een om leiding te laten aanleggen, maar dat wilde hij niet. Cor zijn visie was: "Doe je dat bij een auto, dan liep die gegarandeerd in de soep". En hij vroeg daarop aan Dokter Van Tol wat hij moest doen; zij vertelde hem dat hij het beste naar het Aca demisch ziekenhuis in Groningen kon gaan, maar ze mocht hem niet zelf doorverwijzen, Cor moest het zelf regelen. In Groningen was een jonge dokter uit Noord-Holland die in Amerika had geleerd een lever te transplanteren. Cor was de eerste Nederlandse man die een lever transplantatie in Groningen onder ging en in leven bleef. In oktober 1980 vond de operatie plaats, door de nieuwe lever heeft Cor nog tien jaar mogen leven. Na het herstel was hij weer actief, haalde onder delen voor de garage en bracht auto's naar klanten. Op 65 jarige leeftijd overleed hij aan de gevolgen van zijn ziekte. In de vakantieperioden bestier de Hennie naast hand- en span diensten in de garage, het café van haar schoonouders. Vader en moe der Klein, hadden denkt Hennie daarom wel een beetje verwacht dat Cor en Hennie het café van hen zouden overnemen, maar Cor voel de hier helemaal niets voor. In de tijd dat Cor zijn garage be gon ging het er heel anders aan toe dan nu. Zelf werd ik door m'n va der, die een brommertje reed met het merknaam Berini en een "Ei tje" werd genoemd (het benzine tankje wat voor op het wiel boven het motortje zat had de vorm van een ei), met een melkfles naar de garage gestuurd om een liter ben zine te halen, er ging namelijk pre cies één liter benzine in het tankje. Ik kan me nog goed herinneren dat de ingang aan de Gemeeneiands weg een hele diepe stap naar de garage had. Meestal werd ik dan door Cas de Vries die als monteur bij Cor werkte geholpen. De monteurs gingen 's morgens bij Hennie in de keuken hun brood opeten en koffie drinken. Ook klan ten werden soms meegenomen in huis. Toen het drukker werd ging dat natuurlijk niet meer en bracht Henny de koffie naar de garage. In de garage werden alle merken au to's gerepareerd, zelfs de melkma chine van Gerard van Medevoort. Dominee Van Medevoort kwam soms ook onderdelen halen voor zijn zoon, zodat ze de machines zelf konden repareren. De opening van de nieuwe gara ge werd onder grote belangstelling verricht door burgemeester Schel lingen Schellinger wees erop dat Cor klein was begonnen en hij jaren lang heeft moeten strijden om zijn nieuwe garage tot stand te bren gen. Veel ambtelijke hindernissen vond hij daarbij op zijn weg. Mede door de bemoeienissen van burge meester en wethouders waren uit eindelijk toch de vereiste goedkeu ringen gekomen. In Oosterland is het feest, zo memoreerde Schellin- Garage Klein en showroom aan de Gemeeneiandsweg Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 4 - 2014

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 36