Militair in Indië Opening eigen garage in 1951 iloar Cor, Henny, Albert en de tweeling Gerard en Dick In de Schager Courant van 17 juni 1943 stond aangekondigd dat Café Strik aan de Betonweg eigen dom van de heer A. Klein te Oos- terland, in eigendom is overgegaan aan de heer B. Boerema te Den Oever. Gerrie mocht in de oorlog samen met Marie Metselaar (haar vriendin) in Amsterdam coupeuse leren. Toen zij haar diploma had behaald, werd er in het café een hoekje ingericht waar ze maatkle ding voor anderen naaide. Later bleven er ook reizigers uit Amster dam bij hen slapen, toen één van hen een trapnaaimachine te koop wist, was dit al een hele verbete ring voor Gerrie. Later kocht ze een nieuwe trapnaaimachine en nog later kwam er een elektrische naai machine. Met de komst van de Zuider zee werken woonden er Zeeuwse mannen aan de achterkant van hun pand in de Boet (een soort schuur tje). Later woonden er onder an deren ook, Jan Midavaine (Boet), Bertus Verstrate, Willem Leijs en Jacob Berkeveld. De reizigers die bij de familie Klein bleven slapen, gingen overdag de Wieringermeer in en probeerde daar wat meel, boter en kaas te bemachtigen om mee te nemen naar Amsterdam. Toen Albert en Dirkje op een leef tijd kwamen dat ze te oud voor het café werden, verkocht Albert het café. En gingen Henny en Cor aan de Gemeenelandsweg wonen waar nu hun zoon Gerard met zijn ge zin woont, vader en moeder Klein betrokken daarna het huis aan de Kerkweg 1. Toen Cor terugkwam uit Indië, waar hij als militair dienst deed op Sumatra en werkte in een werk plaats waar legerauto's werden gerepareerd. Het bleek dat hij geelzucht had opgelopen, waar in Indië weinig aandacht aan werd besteed. Hij hield zes weken rust en moest daarna al weer snel aan de slag. Een week nadat hij in Ne derland was teruggekeerd ging hij werken als monteur bij Ben Vosse in Den Oever. Hij heeft ook bij ga rage Asjes gewerkt. Op 30 oktober 1951 opende Cor zijn eigen garage in de toneelzaal naast het café. Het verenigingsle ven verplaatste zich destijds steeds meer naar Den Oever en daarom was het geen probleem om de to neelzaal op te offeren voor de ga rage. Vader en moeder Klein beslo ten daarop het café te verkopen. Ok de Haan kocht het pand, het café werd door zijn dochters, Inge en Tiny geëxploreerd. Na een korte periode bood Ok het café opnieuw te koop aan en werden mevrouw Van Willsems Vos en haar zoon Joop de nieuwe eigenaren. Het gehavende pand in 2014 Historische Vereniging Wieringen 9 "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 4 - 2014

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 35