Van café "Land en Zeezicht" naar Garage Klein te Oosterland Naar aanleiding van het door een projectontwikkelaar te koop aangeboden pand van Café Klein, die op de grond van dit pand twee nieuwe woningen wil bouwen, kwamen we op het idee om het oude pand te fotograferen. Met deze aankondiging kunnen we er denk ik wel vanuit gaan dat het pand binnen niet al te lange tijd gesloopt zal wor den. Terwijl we aan het fotograferen waren, ontdekte we in de gevel een nagenoeg onleesbaar tableau met de naam van de eerste steenlegger. Dit tableau wekte onze nieuwsgierigheid en zo gingen we op zoek naar de naam van de grondleggers. De foto van het tableau werd in de computer vergroot en daardoor kwamen we tot de slot som dat de eerste steen werd gelegd door Maria Alida Maars, dochter van Jan Maars en Grietje Vroom. Maria Alida Maars was de kleindochter van Jan Vroom die het café De Geschiedenis DOOR TINY VAN TEULINGEN-MOLENAAR den worden gegeven. De Nutsver- eniging Oost-Wieringen, die op 5 oktober 1912 een feestelijke bij eenkomst in de nieuwe zaal hield, had de primeur. Voorzitter de heer Spaander opende het feest met een hartelijk welkom en wees op de belangrijke verbouwing door de heer Vroom. De vroegere zaal werd te klein voor de feestelijke bijeen komsten en de nieuwe zaal was daarom een hele verbetering. In 1917 verkocht de heer Vroom zijn café en toneelzaal aan de heer H.S. Koster die het nadat hij dertien jaar het café en de toneelzaal had geëx- In 1912 bouwde Jan Vroom een bal- en toneelzaal aan zijn café. De aanbesteding hiervan vond plaats op 14 september 1912 in het café zelf. De bouw werd gegund aan de laagste inschrijver, Willem Her mans, die de toneel- en balzaal voor de som van zeventienhonderd drieëntwintig gulden wilde bou wen. Zo kregen de bewoners van Oosterland een eigen dorpscafé waar naast dans- en feestavon den ook toneelvoorstelling kon- Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 4 - 2014 in 1906 door aannemer Dirk Boersen liet bouwen. Café Klein in 1930, met aan de linkerzijde de Balzaal en benzinepomp i iv. J ïfett'ïl.Afc.t 1.1 Dirktje Klein-Lont, Genie en Albert Klein

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 33