M"" ÖÉlll§33 Het doek valt Winterstop In de herfst van 1963 werd Po nyrijschool Wieringen opgeheven. Het financiële fundament van de rijschool was niet sterk genoeg om de lasten te dragen. Tot verdriet van de ruiters werden de pony's verkocht. Vijf pony's gingen op transport naar ponyclub De Klep- pertjes op Texel. Alfred en Bertus kwamen in handen van Marjan Ott. Mieke Hekkema werd de trotse ei genaresse van Eduard. Sok kocht Dorus. Hij verhuisde met zijn baas naar Swifterbant. Dorus is bijna vijf enveertig jaar geworden. In 1997 vond Sok hem dood in het land. Overigens, de financiële pro blemen van de rijschool zijn niet veroorzaakt door hoge loonkosten. Sok zijn jaarsalaris was een fles je never. Landbouwtentoonstelling 1961, Cees Bakker In de winter kregen de pony's een paar maanden rust. Dan wer den ze elders ondergebracht. Leden van de rijschool die over weiland beschikten, mochten een pony bij hun thuis stallen en de ver zorging voor hun rekening nemen tijdens de rustperiode. In 1962 en 1963 konden de lessen niet op de geplande datum worden hervat na de winterstop. De manege was door regenval en vorst veranderd in een glijbaan. In maart 1962 gaf Sok als alternatief voor de afgelas te lessen theorieles. Eenmaal in de week gingen de ruiters gewapend met schrift en pen naar theorie, zo als ze zeiden, bij Hotel de Haan aan de Hoofdstraat in Hippolytushoef. In 1963 ontstond er een gat in de begroting van de rijschool. Door de strenge winter werden er minder lessen gegeven met als gevolg min der lesgeld. Bronnen: Ties Sok, Dirk Rotgans, Willy Rotgans- Gutker, Ineke de Lange, Mieke Bakker- Hekkema, Marjan Ott, Wieringer Courant. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 4 - 2014 -27-

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 29