essH&a Ponyrijschool Wieringen kampioen van NoordhoIIan( WarW Do ponyrijscbool Wieringen were op cli' kampioenswedstrijden voo j Noordbollancl. in Midden Becmste j verreden, kampioen viertallen er- aehttallen Het viertal bestond lil J. Hendrikse met Puck, Melnii Korf met Joop. Fedde Broersmi Pzn. met Doris, Ineke de Lanfie met Frits. Het achttal werd Re- vormd door Marion Koorn Gd. me j Brownie. Marien Ott Jd. met Al- phred, C. Bakker Jzn. met Hans I D. Rotcans Gzn. met Cor, Joh. 1® I kes Johzn. met Isaac, Miek Hekke-: ma met Eduard. Simone Hoek mc I Gerrit on Willy Gutker met Bcr tus. Beide Rroepen behaalden de le prijs en daarmee het kampioen schap van Noordholland. Eer: mooie prestatie van de jonge rui ters, maar vooral ook voor instruc-j tour T. Sok, die in niet veel meeii dan een jaar tijd deze kinderen zo veel van de paardensport wist bi., te brengen dat zij thans reeds be horen tot de beste van ons ge west. Ook bij het individueel rijder kregen enkele ruiterties in Middel' Bccmster een prijs. Dit waren Si mone Hoek met Frits, 3e prijs mei medaille, Mcinie Korf met Joop, 4t prijs. Wieringer Courant 28 juli 1962 berts de ene groep had afgeleverd, keerde hij terug om de anderen, die onderweg waren, op te pikken. De terugreis ging in omgekeerde volgorde. In de regel reed ik met mijn volkswagenbus, volgeladen met de kinderen en de benodigde spullen, naar de wedstrijden. Al tijd had ik een fluitje bij me. Als de kinderen moesten aantreden, blies ik een keer op de fluit en dan kwa men ze direct naar me toe rennen. Tijdens de dressuurproef van ons achttal kende je de grootste rabau wen niet terug. Aan het eind van de proef was het commando: met ene rechts marrres. Halthouden op de middellijn. Afstijgen: een twee. Dan moesten de ruiters keu rig naast hun pony staan met een hand aan de teugel en de andere hand gestrekt op de naad van hun broek. Als de jury tijdens de inspec tie een vraag stelde aan een van de deugnieten was het: ja meneer, néé meneer. Er was altijd een strijd gaande tussen onze ponyruiters en Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 4 - 2014 -26- Een buitenrit in tenue die van de Wieringermeerruiters over wie van de twee de meeste prijzen binnenhaalden op een wed strijd. De provinciale kampioen schappen in Midden Beemster was voor ons wel het hoogtepunt. Wij werden met het viertal en met het achttal kampioen op doodgewone Shetlanders", vertelt Sok. Dat was niet het enige succes. Ook individu eel vielen twee ruiters in de prijzen. Een wedstrijd op Texel, combineer de de rijschool met een tweedaags verblijf op het Waddeneiland. De bootreis er naartoe, de accom modatie waar ze verbleven en de strandritten die ze daar maakten, zorgden voor een heus vakantiege voel bij de ruiters. "Op de wedstrijd moesten we rijden tegen ponyclub De Kleppertjes. We logeerden in de boerderij van de familie Bakker. Ik weet nog dat we 's morgens gymles kregen van Ties in een weiland, er- telt Willy Rotgans-Gutker, die een mooie herinnering bewaart aan het weekend naar Texel. Maar het tenue van de ruiters kwam niet al leen voor wedstrijden uit de kast. Ook bij andere evenementen gaf de rijschool acte de présence, zo als bij de jaarlijkse landbouwten toonstelling in Hippolytushoef. Een keer per jaar werd de witte blouse, de zwarte stropdas en het zwarte petje verruild voor een zwarte pietenpak. Op uitnodiging van de gemeente Den Helder reden de ruiters mee met de intocht van Sin terklaas in de Marinestad. Landbouwtentoonstelling 1961, Ineke de Lange

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 28