-25- Ponyrijschool Wieringen De wedstrijden Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 4 - 2014 De rijlessen worden verdeeld over vier dagen per week gegeven. Ieder lette goed op dag en tijd dat hij rijden moet. Er kunnen nog twee leerlingeii geplaatst worden, nadien is opgave uitgesloten. Voor al het suikerklontje niet vergeten. Hier volgen de opstellingen: Groep I (dinsdag 25 juli van 4 tot 5 uur): Jaap Bood, Jan Borst, Truus Bosters, Will Gutker, André Lont, plok Rotgans, Kees Bakkér. Marjan Ooeder.-e. Gert Hol tier, Jan Wachendorff van Rijn, Klaas Hoek. Groep n (dinsdag 25 juli van 5 tot 6 uur): Kees de Haan, Mar- tien Takes, Hans v. Nuland, Adrlaan Dlrks, Jan Grootes, Roe land Jan Kok, Dtny Jonkman, An neke van Nuland, Jannes Jan Bos- ker. Jan Hendriks, Dick Vermeu len. Groep in (woensdag 26 juli van 4 tot 5 uur)Will Slijkerman, Koos Molenaar, Dick van Duin, Albert de Boer, Gerda Bijvoet, Ineke de Boer, Nico Rump, Jan Vredenburg, Thea Hamstra, Ina Visser, Klasie- na de Vries. Groep IV (woensdag 26 juli van 5 tot 6 uur): Sita de Jong, Adri Looze, Marietje 't Hart. Nelly Kok, Marika Helsloot, Reinder Hollan der, Cor Simon de Haan, Klaas Looze, Huub de Bie, Bert Liebe, Lij da de Jong. Groep V (vrijdag 28 juli van 4 tot 5 uur)Frans van Duin, Ma- riëtte Modder, Lupko Wieringa, Adri Monshouwer, Jan Timmer man, Mathisca Modder, Theo En gel. Gerits Helsloot, Kees de Haan, Mieke Hekkema, Kees Willeboord- se. Groep VI (vrijdag 28 juli van 5 tot 6 uur): Margreet Asjes, Alie Willeboordse, Hendrik Jan Mulder, Arnold Schouten, Johan de Boer, Wim van Empel, Riehard de Jong, Alyda Wagen, Johan Schmidt, Adriaan Willeboordse, Ankie van Goor. Groep VII (zaterdag 29 juli van 4 tot 5 uur): Arie van Baren, Flip Keppel, Elly Kèppel, Piet Keppel, Ineke de Lange, Eert Jongs ma, Alie Doves, Jan Mulder, Marianne Koorn, Dicky Koorn, Marianne Ott. Groep VIII (zaterdag 29 juli van 5 tot 6.uur): Fedde Broersma, Ja- pie Hagedoorn, Debora Liebe, Si- mone Hoek, Ria Moermond, An- dries Wiersma, Lyda Rump, Johan Takes, Jan Bles. Tenslotte de namen van de po ny's, voor wie daar belang in stel len: Karei (|a:ote roodbonte), Ger. rii (kleine roodbonte), Alfred (zwarte witvoet), Joop (zwart bon te), üorus (kleine vós), Eöuard (schimmel), Gar (grootste zwart bonte), Izaak (koffievos), Frits (bruine), Hans (zwarte witvoet), Bertus (vosbles). Al snel werden de eerste stap pen op het wedstrijdveld gezet. Niet alleen het vier- en achttal kwam aan de start ook individueel verschenen de ruiters in de ring. "Als we naar een wedstrijd gingen, en de afstand was te groot om er naartoe te lopen, reed veerijder Everts Huiberts. Voor het vertrek, splitsten we de groep. Een groep ging met de veewagen en de an dere groep liep richting de plaats van bestemming. Wanneer Huy- Wieringer Courant 22 juli 1961 zich de lessen nog goed herinne ren: "Iedere week mochten we op dezelfde pony rijden. Tijdens de les moesten wij geregeld zonder beu gels of zonder zadel rijden om onze zit te verbeteren. Naast de basisoe feningen deden we in de les altijd een aantal behendigheidsoefenin gen zoals achterstevoren zitten of van en op de pony springen. Soms deelde Ties dan een klein tikje met de zweep uit!" Doordat de ruiters snel progressie maakten, kon Sok kort na de oprichting van de rij school twee viertallen en een acht tal formeren. "De kinderen vochten om een plaatsje in het viertal. Zelfs de grootste deugnieten deden on gelofelijk hun best om een plaats in het eerste viertal te veroveren", vertelt Sok. 1962 v.l.n.r.: Simone Hoek, Fedde Broersma, Marjan Ott, Willy Gutker, Dirk Rotgans v.l.n.r.: Joop Hendriks, Marjan Ott, Katinka Looze, Willy Gutker,

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 27