S^sMth -21- /-Éi' jaar Voor de winkel van Cornells Metselaar in de Nieuwstraat "een proeve van bekwaamheid" werd getoond. Heel attent heeft mama op de achterkant van de foto de namen geschreven van haar vriendinnen/medecursisten en "juf" mevrouw Ploeger. Zij gin gen toen met de bus over de pas voltooide Amsteldiepdijk. Ook kreeg zij mandoline- en vioolles sen, waaraan zij veel plezier beleef de. Er werd in die tijd door de mu ziekscholen, zoals OKK, aan veel concoursen deelgenomen, en de resultaten waren vaak zeer goed. Mijn moeder heeft vele malen deelgenomen aan uitvoeringen en concoursen van OKK. Toen pa in april 1932 in Hippo ging wonen en werken verdiepte hij zich al snel in het verenigingsleven van Wierin- gen en van Hippo in het bijzonder. Tijdens een van die bijeenkomsten (feestjes?) leerde hij mama kennen en dat is welllicht de reden ge weest dat hij, zoals later ik heb be grepen, in het bestuur van OKK kwam, waarvan ook mijn moeder deel uitmaakte. Bij het I21/z jarig ju bileum in 1934 heeft pa (wat was hij nog een jonge vent, 25 jaar) een revue geschreven en geregisseerd. De revue werd door eigen leden gespeeld. Pa en ma zouden zelfs samen een lied hebben gezongen!! Volgens een van de gedichten van mijn vader, (altijd ondertekend met "NIEK") geplaatst in de Wieringer Courant, zou de vereniging bij een bepaald gewonnen concours zelfs de wisselbeker mogen houden, wat als het hoogst haalbare werd erva ren. Ik heb het resultaat niet kun nen terugvinden in een later ge dicht. Maar ongetwijfeld zal dat in de verslagen van OKK zijn vermeld. De vereniging is op uitnodiging van de AVRO in 1937 met OKK naar Hil versum geweest voor een radio opname. Zowel mijn moeder als mijn vader was van de partij. Voor afgaand aan de geluidsopnamen is een filmverslag gemaakt van een bezoek aan het Hilversumse stad huis, door Polygoon. Erg leuk om het hele gezelschap zo vrolijk te zien. De reis is nog vervolgd met een bezoek aan Woudenberg, waar mijn opa (pa's vader) alle deelne mers heeft verwelkomd (ook te zien op de beelden). Waarschijnlijk heeft men daar ook nog iets laten horen. Toen pa en ma trouwden verliet ma de club. Dat was in die tijd heel gebruikelijk. Pa en ma trouwden in 1937. Kees werd ge boren in 1940 en ik in 1943. Mam had een muzikaal gehoor, wat mij, als tiener, tot wanhoop kon drijven als ik tijdens mijn moeizame piano oefeningen (ik kreeg les van de heer Boon) een verkeerde toets aansloeg. Ze hoorde het altijd. Ik bakte er niets van. Zelf speelde ze niet vaak meer viool, toen Kees en ik opgroeiden. Een groots evene ment was toen en misschien ook nu nog wel de jaarlijkse kermis. Er werden toen al, op steeds dezelfde plaats, in de Hoofdstraat zoals je kunt zien, foto's genomen van de vriendinnen. Vooral Bet Minnes was een goede vriendin van ma. Mijn moeder was gek op de kermis, vooral op de zweefmolen, die toen nog door jezelf aangestuurd mocht worden, door op je knieën op "de bak" (stoel) te gaan zitten en aan de kettingen te trekken. Ik heb dat verschijnsel later nooit meer ge zien, zeker te gevaarlijk! Je kon zo gemakkelijk degene die voor je in een bak zat bereiken. En, hoewel ik dat zelf niet meer heb meege maakt, of het niet meer weet om dat ik daarvoor te jong was, was er sprake van "het eerste deuntje", een dansfestijn, waarschijnlijk op zondagmorgen. Mijn moeder ge noot daarvan, heeft ze mij verteld. Daarbij was in die dagen de kermis natuurlijk een uitgelezen tijd om verkering te krijgen. De meisjes Schagen 1927, Dieuw en Tini met hun medecursisten van juffrouw Ploeger Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 4 - 2014

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 23