Dirigent van Dompselaar Dirigente mevrouw Van der Pruik bestaande mandoline orkest wordt een jeugdorkest met snaarinstru menten en accordeons opgericht. Uit dit jeugdorkest wordt een ac cordeonorkest samengesteld zodat de vereniging dan bestaat uit drie orkesten. De binding van één diri gent en één bestuur ziet het OKK- bestuur als een eenheid die beter een stootje kan verdragen dan drie afzonderlijke orkesten, in casu drie kleine verenigingen. Het bestuur hoopt op deze wijze te voldoen aan een wijze van muziekbeoefening die de jeugd aantrekt, waaraan zij daadwerkelijk gaan deelnemen. Di rigent Angevare weet OKK opnieuw tot een goed niveau te brengen, zo wel kwalitatief als kwantitatief. Het ledenaantal stijgt, er wordt door het mandoline orkest weer deelge nomen aan concoursen met goede resultaten en promotie naar een hogere afdeling. Op de jaarverga dering van 1970 wordt stilgestaan bij het overlijden van oprichter en dirigent Pieter Jongkind op 11 no vember van dat jaar. Na 1970 worden de presta ties minder 'het mandoline orkest kwam in Wageningen vreselijk slecht voor de dag, ze behaalden niet meer dan 180 punten en dan te weten dat de eerste prijs behaald is bij 250 punten.' Dirigent Angevare vindt concoursen weinig aantrek kelijk, vooral voor de jeugdleden 'het lijkt hem eerder iets van nog voor de oorlog, het is zo vreselijk langdradig.' Behalve de twee jaar lijkse uitvoeringen gaat men voort aan regelmatig optreden in bejaar dentehuizen en andere instellingen binnen en buiten de gemeente. Op de vergadering in 1975 heeft de di rigent klachten over het mandoline orkest 'de mandolinisten studeren thuis veel te weinig (om maar niet te spreken van nooit), de repetitie avonden worden slecht bezocht.' In 1976 deelt Angevare het bestuur mee dat hij gaat stoppen als di rigent met als redenen te drukke werkzaamheden, omdat er geen mandolineleerlingen meer zijn en de belangstelling voor snarenin strumenten in het algemeen is af genomen. Opvolger wordt de heer J. (Jan) van Dompselaar uit Wieringer- waard. Samen met hem komt ook een pianiste de vereniging verster ken, wat de nodige problemen met zich meebrengt ten aanzien van een piano. In het repetitielokaal van de Mavo is geen piano aanwe zig, men belandt via een lokaal bij Gert-Jan Sneekes in de hal van de Alvitloschool. Door tijdgebrek kan dirigent van Dompselaar geen les geven aan leerlingen en het leden aantal loopt verder terug. In 1980 verlaat hij OKK wegens verandering van werk. Kandidate voor de functie van dirigent is mevrouw A. (Tony) van der Pruik-Reinderman uit Den Hel der. OKK gaat mee met de emanci patie en na drie mannen hanteert nu een vrouw de dirigeerstok. Dit nadat het bestuur gesproken heeft met orkestlid Karin Smits, die in middels is afgestudeerd aan het conservatorium. Zij geeft les aan leerlingen in haar muziekschool 'de Grebbe' aan de Koningstraat. Karin blijft liever meespelen op de mandoline, wel wordt 'de Grebbe' enige tijd later het nieuwe repe titielokaal. Er volgen goede jaren met uitbreiding van beide orkesten en toename van het aantal leerlin gen. Na 1993 wordt het minder en blijft een kleine groep over 'althans bij het mandoline orkest was het een krib'ek punt, stoppen of door gaan.' Er wordt besloten om door te gaan, het orkest wordt een en semble zonder dirigente, zij speelt zelf mee. Het orkest leidt dan een kwijnend bestaan en wordt in zijn voortbestaan bedreigd, er worden geen uitvoeringen meer gegeven. Op 11 april 1997 wordt in de Nico- laaskerk te Westerland het 75-jarig bestaan gevierd met een jubileum concert. OKK hoopt met het con cert nieuwe leden te winnen voor beide orkesten. Helaas zonder re sultaat. De voorzitter: "De wil om door te gaan heeft ondanks het le denverlies bij ons nooit ontbroken, maar nu kon het niet langer." Repetitie in de Grebbe voor de jubileumuitvoering, maart 1982 Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 4 - 2014

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 20