Dirigent Angevare - I r-* /-J jaor „OEFENING KWEEKT KUNST" noemt deel aan het 13e Mandoiine- Concours, tl it maal gehouden te Rotter dam en wint tiaar tie Wissel he kor voor de denk* maal, zoodat deze thans eigendom der Voreoniging is. Dapper groepje O.K.K.-ors, 't ls je waarlijk weer gelukt. Alles Wat ér Was te lialen, Jleb je netjes weggeplukt. 1 i~i het gtooie handelscentra, Aan de boorden van de Maas, Was je' als in andere plaatsen, Je collega's glad de haas. Ditmaal was het dubbel spannend Want de beker Wenkte nu. Tweemaal was hij reeds gewonnen, Driemaal, en hij was voor Dapper groepje O.K.K.-ers, Heden sloeg je hel record, Met het hoogste aantal punten, Is de beker ingescord. Zonder ophef, zonder drukte, Trok ge naar het Maasgebied. Waar een feit zich heeft voltrokken, Wal nog nimmer is geschied. Driemaal achtereen den Beker. Met een eerst' en eeroprijs.. Tevens 't hoogste aantal punten, „Eindspurt" van een langen reis. Dapper groepje O.K.K.-crs, l'u met goud beglanst banier. Is in homo, in den vreemde, Steeds Uw dwingend strijd vizier. Volgt Uw vaandel en Uw leider, Ook na deze vijftien jaar. 't Zijn UW hechtsle steunpilaren. Jullie hooron bij elkaar. Laat 't- succes li nooit verblinden. Maar bschouwl liet als een gunst. En bedenkt, door taai siudoereii, Dan pas, Oefening Kweekt Kunst, Geschreven in de Wie ring er Courant door NIEK, 3 april 1937 geen geld in kas en de leden wordt gevraagd de achterstallige contri butie van 1940-45 alsnog te vol doen. Door natuurlijk verloop heeft het orkest veel jonge onervaren le den gekregen. In 1948 schrijft de secretaresse: 'Zo ook het concours dat dit voorjaar in Utrecht zou zijn, hebben we maar niet verder over gesproken daar de kas dit ook niet toelaat.' De volgende jaren wordt regelmatig over deelname aan het concours gesproken. In 1951 is het zover en wordt na vele jaren weer deelgenomen aan het concours in Hoorn. Het niveau van de succes jaren wordt niet meer gehaald. Dirigent Jongkind is een perfecti onist die volledige inzet van zijn orkestleden verlangt. Hij slaat de dirigeerstok op de lessenaar door midden en neemt keer op keer ont slag. Het loopt niet zo'n vaart, de kritische verslagen worden bespro ken en na lang debatteren komt men gezamenlijk tot de conclusie 'dat er met meer repeteren beslist hogere punten en betere resultaten bereikt kunnen worden.' Het orkest klimt daarna weer op, het blijft eer ste prijzen behalen en bereikt in 1954 opnieuw de hoogste afdeling met daarin een eerste prijs en de wisselbeker. Het volgende jaar kan men deze behouden maar in 1956 'kan OKK, gezien de hoge kosten, niet aan het Bondsconcours deel nemen en zal de gewonnen wis selbeker zonder strijd moeten af staan.' De voorzitter stelt de vraag 'of het niet beter is de vereniging te ontbinden, het is immers een zeer ondankbare taak om zonder voldoende kasmiddelen een vereni ging in stand te houden.' Er wordt gestemd waarbij alle leden, behal ve de voorzitter, tegen het voorstel zijn en men besluit om meer con tributie te betalen zodat men tot het 35-jarig bestaan door kan gaan. Op de volgende jaarvergadering ziet OKK zich voor nieuwe moei lijkheden geplaatst. Jongkind heeft bedankt wegens langdurige ziekte 'Voorzitter is niet meer in staat om de dirigeerstok nog langer te han teren en nu is de vraag: waar halen we een nieuwe dirigent vandaan?' Er moet ook een nieuwe voorzitter gekozen worden. Opnieuw komt opheffing ter sprake. OKK wordt door de dirigentloze periode heen geholpen door de heer Jac. Bak ker, dirigent van zustervereniging 'Oost-Wieringen' uit Den Oever, die geheel belangeloos de leiding tijdelijk op zich neemt. In 1958 kan Jongkind de dirigeerstok weer van hem overnemen. In 1962 wordt het 40-jarig jubileum gevierd met een optreden van het Hilversums Radio Cabaret met medewerking van onder anderen Max van Praag. Na 42 jaar de stuwende kracht van het orkest te zijn geweest en 38 jaar voorzitter, neemt dirigent Pieter Jongkind om gezondheids redenen in april 1964 afscheid van OKK. Als beloning ontvangt hij de Orde van Oranje Nassau in goud. Jongkind wordt opgevolgd door de jonge dirigent A.H. (Bert) An gevare uit Anna Paulowna. Er gaat dan een frisse wind door het orkest waaien. De Mandolinevereniging wordt Muziekvereniging. Naast het Foto van OKK bij het 30-jarig jubileum in 1952 v.l.n.r. achter: Hannie Overberg, Reia Kuit, Simona Russeiman, Tannetje Lont, Ca- trien Oden, Gerie de Smit, Neli Wiegman, Jani Wiegman, Trijnie Wiegman, Annie Doves voor: Bets Dekker, Dicky Wigbout, Truus Doesburg, Riet Scheltus, Sonja Jongkind, Hettie Omis, Kittie Sieverding, Dina Veuger, Riet Meule- veld, Annie Slikker, Lies Doves, Gré ten Bokkel Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 1 26e jaargang nr. 4 - 2014

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 19